José Cura konečně součástí KOMEDIANTŮ

Tweetněte nás!

Poslední vstupenky na operu KOMEDIANTI se světoznámým tenoristou José Curou jsou stále v prodeji. Aktuální stav prodeje sledujte ZDE, vstupenky můžete rezervovat online a vyzvednout ve všech prodejních místech CB system nebo využít pohodlnou elektronickou eVstupenku. 

V pondělí 18. července již započal zkouškový proces na uvedení opery Komedianti a vyvrcholí slavnostní premiérou v pátek 5. srpna 2011. Argentinského dirigenta Maria De Rose, režiséra Josefa Průdka, všechny sólisty, hudebníky a artisty čeká řada zkoušek, než před krumlovskou točnou poprvé veřejně Komedianty uvedou. Diváky čekají špičkové pěvecké a herecké výkony, krásná hudba, působivé prostředí zámecké zahrady, profesionální artisté a hlavně emocionálně silný příběh. Celkem v inscenaci kromě pěti sólistů účinkuje padesát členů orchestru, padesát tři sboristé, dvanáctičlenná baletní skupina a devět artistů.

V pondělí 25. července se ke zkoušení připojil i José Cura. Slavný tenorista nejdřívě absolvoval sedací zkoušku s orchestrem a sborem Jihočeského divadla, se sólisty a samozřejmě s dirigentem a svým dlouholetým přítelem Mariem De Rosem. Odpoledne přihlížel zkoušce již na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kde nejdříve zhlédl provedení opery s druhým obsazením, aby si poté šel sám vyzkoušet hraní a zpívání přímo před krumlovskou točnou.

José Cura vystoupí v pěti termínech opery Komedianti, pouze v pondělí 8. srpna se v hlavní roli Cania místo něho objeví výborný tenorista WeiLong Tao, který si v Jihočeském divadle podmanil diváky již v minulých sezónách jako Otello. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek, kdy WeiLong Tao bude poprvé  účinkovat v jedinečném prostředí Otáčivého hlediště a José Cura dokonce poprvé v České republice vystoupí v operním představení, v němž zároveň i nastuduje hlavní roli.

Více fotografií naleznete ZDE.

zkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlovzkouška s José Curou před Otáčivým hledištěm Český Krumlov

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů