Kouzelná flétna 19. a 20. srpna na scéně Jihočeského divadla

Tweetněte nás!
Po dlouhé době je Mozartova poslední opera Kouzelná flétna opět uváděna v Českých Budějovicích.
Toto dílo nastuduje a s ním vystoupí 19. a 20. srpna  na scéně Jihočekého divadla mezinárodní umělecká skupina. Stane se tak u příležitosti Mezinárodního hudebního kurzu La Pellegrina, který je tento rok poprvé pořádán v Českých Budějovicích, a to ve spolupráci právě s Jihočeským divadlem.  
Na první pohled se zdá, že jedna z nejoblíbenějších Mozartových oper, německý „singspiel“ Kouzelná flétna je pohádkový příběh o boji dobra se zlem. Je to příběh o královském páru Tamino - Pamina a vtipném ptáčníkovi Papagenovi, který nakonec také potká svou Papagenu. Obrozující sílu hudby ukazuje Taminova kouzelná flétna a Papagenova okouzlující zvonkohra. Tato opera proslula vynikajícím zobrazením zednářských rituálů a symbolů a je také ovlivněna osvícenskou filosofií. Může být proto považována za symbol evokující osvícenský absolutismus. Postava Královny noci přestavuje nebezpečí tmářství a zpátečnictví. Její protivník Sarastro naopak symbolizuje osvíceného panovníka, který vládne podle principů rozumu, moudrosti a přírody.
Sám děj je úchvatnou alegorií, jak vzdělat lidstvo a vyvést jej z chaosu náboženských pověr až k racionálnímu osvícení. To vše skrze nebezpečné zkoušky až ke stvoření „země jako nebeského království pro smrtelníky“.
V hlavních rolích se představí holandští, američtí a němečtí pěvci, představení řídí holandský dirigent Dirkjan Horringa, režie se ujal Marc Pantus. Opera bude uvedena v originálním znění s českým slovním doprovodem, a bude proto srozumitelná i dětem. Vstupenky zakoupíte v pokladně Jihočeského divadla a v tradičních předprodejích.
La Pellegrina Vás zve do Jihočeského divadla!

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů