Na co přijet na Otáčivé hlediště v létě 2012?

Tweetněte nás!
Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jak se vám líbí

Vážení diváci,

děkujeme Vám všem za Vaši přízeň během celého léta 2011, léta, které na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově přivítalo Davida Radoka či Josého Curu. A ačkoliv dosud nejsou známy konkrétní termíny pro příští rok, máme pro Vás v tuto chvíli alespoň seznam titulů, na něž se můžete těšit v létě 2012!

Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jak se vám líbí

Baletní soubor bude připravovat nové představení, jehož námět není nutno nikomu připomínat. Pouze titul - Romeo a Julie - již mluví sám za sebe. Právě tuto tragédii Williama Shakespeara použil skladatel Sergej Prokofjev, a dal tak vzniknout nezaměnitelné podobě toho nejromantičtějšího příběhu všech dob. Shakespearův příběh je nestárnoucí mistrovské dílo o lásce a prokletí nenávisti. Taneční drama vyjadřuje řečí těla vášnivou lásku, která tragicky končí mezi mlýnskými kameny nenávistné společnosti. Dramatik William Shakespeare, skladatel Sergej Prokofjev i choreograf Attila Egerházi, navíc ve spojení s prostředím zámecké zahrady a letohrádku Bellárie ještě více umocňují sílu slavného veronského příběhu.

Otáčivé hlediště Český Krumlov / Komedianti

Činoherní soubor zopakuje v létě 2012 letošní premiéru komedie Jak se vám líbí Williama Shakespeara v režii Davida Radoka a připomene i legendární příběh slavného Robina Hooda, který na krumlovské točně slaví úspěchy již od roku 2008. Autorská dvojice Martin Glaser a Olga Šubrtová, podepsaná pod úspěšnými krumlovskými inscenacemi Tři mušketýři, Ženy Jindřicha VIII. a Robin Hood, nově sáhli po slavné předloze Giovanniho Boccaccia Dekameron, plné vzrušujících dobrodružství, vtipu a lásky. Před krumlovskou točnou se tak odehrají příběhy popsané ve slavném Dekameronu již v polovině 14. století.

Otáčivé hlediště Český Krumlov / Komedianti

Opera se vrátí před točnu s Leoncavallovými Komedianty, v nichž při premiéře v létě 2011 zazářil slavný tenorista José Cura. Operní novinkou pak bude Verdiho opera Rigoletto se strhujícím příběhem o otcovské lásce, milostné vášni, krvavé pomstě a kletbě, která člověka vždy dostihne jako nelítostný osud.

Otáčivé hlediště Český Krumlov / Komedianti

Konkrétní termíny budou zveřejněny a zahájení prodeje vstupenek započne na začátku října. Sledujte webové stránky Otáčivého hlediště Český Krumlov a Jihočeského divadla.

Otáčivé hlediště Český Krumlov / Komedianti

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů