Vášnivé Bolero v akci!

Tweetněte nás!
Bolero

Přepadají-li vás chmury z přicházejícího podzimu, navštivte Jihočeské divadlo a nechte se omámit nejen slavnou skladbou Maurice Ravela, která je smyslná, tajemná, vášnivá, podmanivá … Jihočeské divadlo navíc nabízí všem svým divákům mimořádnou možnost zhlédnout představení Bolero a Taneční delikatesy v balíčku 1+1 ZDARMA. Všem studentům, kterým začaly školní povinnosti, chce Jihočeské divadlo dopřát chvíli oddychu v podobě dárku, kdy nabízí obě zmíněná představení dohromady "za stovku". 

Bolero

Bolero - taneční večer složený z pěti choreografií významného evropského choreografa a tanečního pedagoga Attily Egerháziho a  hostujícího choreografa Mária Radačovského otevírá choreografie na hudbu Elvise Presleyho a Artie Shawa s názvem 1+1. Dvě mistrovská sóla v podání držitele Thálie Zdeňka Mládka a půvabné Španělky Cristiny Porres Mormeneo gradují ve společném duetu. Na něj navazuje druhá choreografie Painted rainbow na melodii Jeana Sibelia v podání čtyř vášnivých tanečnic.

Bolero

Následující Dinner, nebo-li Večeře, je jediná z choreografií večera v nastudování Mária Radačovského, bývalého ředitele baletu Slovenského národního divadla  v Bratislavě, který nyní působí v zahraničí. Mezilidská komunikace je ztvárněna prostřednictvím výrazového tance sedmi tanečníků. Closed curtain, čtvrtá choreografie před vrcholným závěrem večera, na hudbu Nicola Porpora a Johanna Sebastiana Bacha vypráví o tom, že tajné touhy nemusejí být vždy sděleny v podání desetičlenného tanečního týmu.

Bolero

 Fyzické vyjádření lásky, které se všemi choreografiemi táhne jako červená nit, završí pak Ravelovo Bolero. Rytmus španělského tance lidového původu udržuje francouzský skladatel Maurice Ravel díky bubnům znějícím po celou dobu trvání. Tři taneční páry v žáru lásky a jejich neutuchající hlad po nevyslovitelném, který nejde utišit aneb věčné téma souboje mužského a ženského principu.

Bolero

Pokud jste již vášnivé Bolero navštívili, doporučujeme vám k návštěvě baletní trojvečer Taneční delikatesy složený z choreografií Jiřího Kyliána "Un ballo" na hudbu Maurice Ravela, Attily Egerháziho "In and out" na hudbu Antonína Dvořáka a Václava Kuneše "Neen-Ya" na hudbu Niny Simone. Spolupráci se současným nejlepším choreografem Jiřím Kyliánem a Václavem Kunešem, jejichž choreografie máme tu čest, na rozdíl od jiných regionálních divadel, uvádět, můžeme považovat za známku kvality nejen tohoto představení.

Bolero

 

Bolero / 13. 10. / 19.00 hodin / vždy Jihočeské divadlo

Taneční delikatesy / 18. 10. / 19.00 hodin / DK Metropol

Bolero

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů