KONKURZ do Verdiho opery Rigoletto

Tweetněte nás!

KONKURZ / G. Verdi / RIGOLETTO

Jihočeské divadlo vyhlašuje konkurz na obsazení pěveckých rolí v opeře Rigoletto G. Verdiho. Opera bude uváděna v italském originále před Otáčivým hledištěm Český Krumlov v období od 3. do 11. srpna 2012 (v celkem 8 představeních).

Aranžovací a hudební zkoušky proběhnou dvoufázově, 14. 5. – 26. 5. 2012 a 18. 7. – 2. 8. 2012. Hudebního nastudování se ujme šéfdirigent opery JD Mario De Rose a režie Jana Kališová

Společně s konkurzní přihláškou zašlete do pondělí 24. října 2011 svou live audio popř. video nahrávku a stručný profesní životopis. Na základě výběru z těchto nahrávek budou úspěšní uchazeči písemně pozváni do dalšího kola konkurzu, které se uskuteční v neděli 6. listopadu 2011 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Postupující uchazeči budou posléze pozváni do finálního výběrového kola v neděli 13. listopadu 2011 za účasti šéfa opery, dirigenta a režisérky inscenace.  

Konkurz je vyhlášen na obsazení těchto rolí: Rigoletto, Gilda, Vévoda mantovský, Maddalena, Sparafucile, Monterone, Borsa a Marullo. 

Uchazeči si ke konkurzu připraví: jednu árii (úryvek) z role opery Rigoletto, jednu operní árii dle vlastního výběru. Klavírní doprovod je zajištěn, náklady uchazečů spojené s konkurzem nejsou hrazeny, nevyžádané audio či video nahrávky se nevracejí. 

Každý uchazeč může podat pouze jednu přihlášku na jednu roli. Přihlášku s nahrávkou zasílejte na níže uvedenou adresu. Obálku označte heslem - Konkurz Rigoletto.

Informace na tel. 386 711 245 nebo emailu opera@jihoceskedivadlo.cz..

Přihlášku na předepsaném formuláři naleznete ZDE, nebo Vám bude na vyžádání zaslána elektronicky.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů