Taneční podzim v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!

Již v pátek 11. listopadu čeká baletní soubor důležitá událost v podobě premiéry jednoho z nejslavnějších baletů s hudbou skladatele Petra Iljiče Čajkovského. Tím je LOUSKÁČEK, dílo pro diváka bez rozdílu věku, který Jihočeský balet naděluje Vám, našim divákům jako brzký vánoční dárek.

Choreografie a režie Louskáčka se ujme šéf baletního soubotu Attila Egerházi. Jeho koncepce bude pramenit z klasického baletu, který bude obohacen o současný styl tance. Louskáček je klasický pohádkový příběh, proto se můžete (spolu s Vašimi dětmi) těšit na pestrobarevné kostýmy, krásnou Čajkovského hudbu - kterou bude mimochodem hrát živě orchestr opery Jihočeského divadla pod vedením dirigenta Jana Zbavitele - a především na krásný poetický balet, takový, jaký pohladí Vaši duši v předvánočním shonu. Premiéra 11. 11. v DK Metropol. Děti v doprovodu rodičů zdarma! REZERVACE ZDE.

Ještě před tím bychom Vás však rádi pozvali na baletní představení TANEČNÍ DELIKATESY, v nichž máte jedinečnou příležitost zhlédnout umění Attily Egerháziho, Václava Kuneše, ale především Jiřího Kyliána, jehož choreografii máme tu čest uvádět jako jedni z mála ve střední Evropě. Uslyšíte hudbu Antonína  Dvořáka, Niny Simone a Maurice Ravela. Hrajeme v úterý 18. 10. v DK Metropol, navíc pro seniory s 50% slevou! REZERVACE ZDE.

V sobotu 22. 10. Vás rádi přivítáme v DK Metropol na představení Sen noci svatojánské. Jak sami jistě dobře víte, tento příběh vznikl v hlavě nejslavnějšího dramatika všech dob Williama Shakespeara, hudebně jej poté zpracoval Felix Mendelssohn-Bartholdy a pro Jihočeské divadlo se jej choreorgraficky a režijně chopil Attila Egerházi. Tato taneční burleska hýřící mnoha barvami a kouzelnou hudbou a prostřednictvím tance Vám představení magický svět takový, jak jej viděli a vidí všichni tři výše zmínění umělci. Děti v doprovodu rodičů zdarma!   REZERVACE ZDE.

Taneční delikatesyTaneční delikatesyTaneční delikatesyTaneční delikatesyTaneční delikatesySen noci svatojánskéSen noci svatojánskéSen noci svatojánské

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů