Balet JD spolupracuje se třemi baletními mistry

Tweetněte nás!

Tanečníky baletu Jihočeského divadla v těchto dnech vyučuje na profesionální úrovni náročnou baletní techniku Silvia Tzankova, baletní pedagožka Vídeňské Státní opery. Je to její první návštěva jihočeské metropole a stráví v Českých Budějovicích celý týden.

V této sezóně již měl baletní soubor možnost takto spolupracovat s Jeanne Solan, asistentkou Jiřího Kyliána, která dlouhá léta působila jako tanečnice v Nederladns Dans Theater. Jeanne Solan zde vyučovala týden v září a zaměřila se zejména na klasické baletní techniky. 

Posledním pedagogem, který v první polovině sezóny navštíví balet JD, je Gyula Harangozó, který zde stráví druhý prosincový týden. Gyula Harngozó pochází z taneční rodiny (otec byl významný choreograf a matka baletní mistryně budapešťské Státní opery) a vystudoval Státní baletní institut v Budapešti a moskevskou Státní akademii choreografie, známou spíše jako Bolshoi Ballet School. Během své baletní kariéry sklízel mnoho úspěchů a v období od roku 1985 do roku 1991 byl jediným sólistou, který tančil hlavní role v choreografiích Rudolfa Nureyeva. Na svém kontě má i „neoklasický“ repertoár např. Balanchina, Cranka či Kyliána. Od roku 2005 byl baletním ředitelem Vídeňské Státní opery až do roku 2010, kdy se sloučila s Volksoper.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů