Rok na vsi od pátku 4. listopadu

Tweetněte nás!

Vážení diváci, již od pátku 4. listopadu 2011 můžete zhlédnout v Jihočeském divadle novou premiéru Vašeho oblíbeného divadla, která zároveň bude první premiérou činoherního souboru. „Balada pro celou dědinu“ Rok na vsi na motivy slavné románové kroniky bratří Mrštíků pod režijním vedením a v dramatizaci Břetislava Rychlíka představí příběh o životě obyvatel jedné moravské vesnice...

Na přípravách se podíleli všichni členové činoherního souboru. K nim přibyla také řada externistů, z nichž někteří na jevišti Jihočeského divadla rozhodně nebyli nováčky – činohra Jihočeského divadla se tak ráda po letech opět přivítala například s Dagmar Neumannovou, Janou Frouzovou – Hruškovou či Jiřinou Petrů.

Výraznou hudbu na lidové texty, která dotváří atmosféru i hýbe dějem, zkomponoval Petr Hromádka. Diváci se tak mohou těšit i na živou hudbu v podání tří „venkovských“ muzikantů.

V průběhu hry se před divákem odehrají scény zachycující roční cyklus života na moravském venkově (např. masopust, „Dušičky“, Vánoce, odvody mládenců na vojnu, hody…). Na autentičnosti dodá i mluva v moravském dialektu, propracované kostýmy maškar odívané při lidových obyčejích a především zřetelná režijní ruka slováckého rodáka Břetislava Rychlíka.

Vstupenky si můžete rezervovat zde.

Fotografie / Petr Neubert


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů