Video-upoutávka na vánoční baletní příběh LOUSKÁČEK

Tweetněte nás!
Louskáček / Petronela Bogdan, Viktor Svidró

Tanečníci baletního souboru Jihočeského divadla mají pod vedením uměleckého šéfa Attily Egerháziho za sebou druhou generální zkoušku a jsou připraveni předvést baletní inscenaci Louskáček na premiéře již tento pátek 11. listopadu od 19:00 v DK Metropol.

Louskáček / Dalma Wéninger, Natálie Housková

Zhlédnete tradiční vánoční představení inspirované příběhem německého spisovatele E. T. A. Hoffmanna v zajímavé podobě moderního tanečního zpracování za doprovodu orchestru opery Jihočeského divadla pod vedením dirigenta Jana Zbavitele. Atmosféra představení je úzce provázaná se zajímavě připravenou scénou, která je dílem G. Árvaie, i pestrobarevnými kostýmy tanečníků, jejichž autorkou je A. T. Haamer.

Louskáček / Adéla Abdul Khalegová, Jakub Sadílek

Na premiéře se v hlavních rolích představí sólisté Petronela Bogdan jako princezna Klára a Viktor Svidró jako princ Louskáček. Na druhé premiéře – 12. listopadu – je vystřídají Cristina Porres Mormeneo a Zdeněk Mládek. Kromě všech tanečníků baletního souboru Jihočeského divadla se zde představí i studenti Tanečního centra Praha - konzervatoře.

Louskáček / Cristina Porres Mormeneo, Zdeněk Mládek

Nechte se zlákat romantickou hudbou ruského skladatele P. I. Čajkovského a přeneste se do snového světa, kde je všechno možné.

Baletní inscenaci Louskáček můžete v této sezoně navštívit do ledna 2012, a to v termínech 11. a 12. listopadu, 11., 17. a 21. prosince 2011 a 13. ledna 2012. Děti v doprovodu rodičů mají vstup zdarma! REZERVACE ZDE.

Louskáček / Béla Kéri Nagy, Naďa Kabelová

Podívejte se zatím na fotografie a video upoutávku k představení (autor obého Petr Hasal).


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů