LiStOVáNí na scéně JD bude tentokrát vařit Dračí polévku!

Tweetněte nás!

Kultovní projekt scénických čtení LiStOVáNí vznikl před 8 lety právě v Českých Budějovicích. Každoměsíčně přináší na jeviště nějakou aktuální knihu a předestírá ji divákům v akční, poutavé formě v uceleném představení za pomocí rekvizit, světel a dalších divadelních prvků. Každý měsíc se s LiStOVáNím můžete těšit na úplně jinou knihu, vždy to je však zábavná - nevyjímaje knihy vážného charakteru - příjemně strávená hodinka, díky níž poznáte tituly, které Vám mohly zůstat utajeny...

V neděli 11. prosince představí v Malém divadle Petra Bučková a Lukáš Hejlík knihu (nejen) dětské autorky Aleny Ježkové DRAČÍ POLÉVKA. Spisovatelka bude během představení přítomna v divadle a po skončení bude následovat beseda. Také budete mít možnost zakoupit si knihy této autorky a nechat si je podepsat. Vstupenky na další LiStOVáNí v Českých Budějovicích si můžete rezervovat v obvyklých předprodejích či online ZDE. Vstupné 60 Kč.

Long má dva životy. Zatímco doma mluví vietnamsky a jí hůlkami, ve škole mluví česky, jí příborem a jmenuje se Láďa. Bydlí s mámou a dědou na pražském sídlišti. Neviditelným členem domácnosti je mistr Kung, dávný čínský filozof. Tátu Long zná jen z Dračí legendy, kterou mu máma odmalička vypráví. Chod rodiny je určen každodenními rituály, na jejichž pečlivé dodržování dohlíží děda. V den Longových dvanáctých narozenin se ale strhne smršť událostí. Z Hanoje přijede Cizinec, který o sobě tvrdí, že je Longův táta. Věci se zapletou a Long uteče z domova. Zbývá spousta otázek. Pomůže Longovi jeho ukrajinská kamarádka Světlana? Změní se něco, když se z černých vlasů stanou žluté? Je děda podvodník? A jak se vaří Dračí polévka…? Příběh Aleny Ježkové, který je snad součástí už každé české školní třídy.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů