Nová premiéra opery plná humoru - DON PASQUALE

Tweetněte nás!
Don Pasquale

Italská opera-buffa, jedna z nejtypičtějších a hudebně nejdokonalejších představitelek komické opery prvé poloviny 19. století, již od pátku 2. prosince 2011 v Jihočeském divadle! Vstupenky si můžete rezervovat ZDE.

Don Pasquale

Dílo italského skladatele Gaetana Donizettiho Don Pasquale – komická opera, která svou světovou premiéru měla již v roce 1843 v Paříži a vznikla na libreto Giovanniho Ruffiniho a skladatelovo - ukazuje charakteristické rysy tradiční italské commedie dell´arte. V Donu Pasqualovi jsou však fraškovitě vyhrocené a vedou „jen“ ke scénám plným humoru a vtipu. Děj, rozvržený do 3 dějství, vychází z nadčasového příběhu o napálení ženitbychtivého starého mládence a jeho následném vytrestání temperamentní mladicí. Humornost plyne z dějové situační komiky a především z temperamentní hudby příbuzné Rossiniho Lazebníku sevillskému.

Don Pasquale

Hudebního nastudování se ujme vynikající český dirigent Jan Zbavitel, v režii Miloslava Veselého v titulní úloze střídavě vystoupí oblíbení hosté opery JD Pavel Klečka a Jevhen Šokalo. Do hlavní ženské role rozmarné Noriny režisér obsadil domácí sopranistku Evu Štruplovou a Marii Fajtovou, sólistku opery pražského Národního divadla. Z dalších pěveckých hostů zmiňme tenoristu Tomáše Kořínka (Ernesto), pro něhož to bude první příležitost seznámit se s publikem Jihočeského divadla, a také barytonistu Jiřího Hájka (Doktor Malatesta), kterého jihočeské publikum mělo možnost vidět již v Pucciniho La Bohème. Oba patří mezi sólisty Divadla J. K. Tyla v Plzni a jako hosté účinkují v inscenacích Národního divadla.

Don Pasquale
Don Pasquale
Don Pasquale

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů