Jihočeské divadlo se připojuje k uctění památky Václava Havla

Tweetněte nás!
Václav Havel při premiéře hry Odcházení

Dnešním dnem uplynuly přesně tři roky, kdy Jihočeské divadlo uvedlo v premiéře poslední hru Václava Havla Odcházení. Nastudování této hry v režii Martina Glasera bylo jedním z prvních, které mohli diváci zhlédnout, a premiéry tohoto absurdního dramatu se Václav Havel zúčastnil osobně. Provedení v podání souboru činohry Jihočeského divadla v hlavní roli s Jiřím Šestákem komentoval autor slovy, že je nejhezčím provedením, které doposud zhlédl. Svá slova potvrdil také svou přítomností na festivalu v Plzni, kam na podzim roku 2009 přijel podpořit soubor Jihočeského divadla, aby hru Odcházení v jeho podání viděl podruhé. 

Václav Havel při premiéře hry Odcházení

„Byl jsem velice rád, že jsem se mohl s panem prezidentem Václavem Havlem při premiéře Odcházení setkat a že jsem mohl účinkovat v jeho hře. Setkání s ním coby autorem byla velmi milá a srdečná. Mrzí mě teď, že odešel člověk, který byl vynikajícím dramatikem a zároveň morální autoritou. A mrzí mě, že se společnost od jeho ideálů vzdaluje,“ svěřil se ředitel Jihočeského divadla Mgr. Jiří Šesták.

Václav Havel při premiéře hry Odcházení

Inscenace novinky činoherního souboru Jihočeského divadla Odcházení Václava Havla bylo tehdy v Divadelních novinách vyhlášeno jako sukces měsíce. Z her tohoto světově známého dramatika a bývalého prezidenta uvedlo Jihočeské divadlo kromě Odcházení Žebráckou operu v režii Petra Štindla (2005).

Václav Havel při premiéře hry Odcházení

Od dnešního večera bude po celý týden v budově Jihočeského divadla občanům českobudějovicka k dispozici kondolenční kniha, která bude následně předána pozůstalým. 


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů