Balet Jihočeského divadla na cestách

Tweetněte nás!
Louskáček

Baletní soubor Jihočeského divadla je opět na cestách. Minulý týden absolvoval dva zájezdy. V úterý 13. prosince předvedl v rámci 17. ročníku Vánoční taneční scény 2011, pořádané Tanečním centrem Praha, suitu Louskáček v Míčovně Pražského hradu, která je skutečným skvostem vrcholné renesanční architektury. Představení potěšilo a příjemně naladilo v tento vánoční čas pozvanou kulturní veřejnost i partnery tanečního umění.

Louskáček

V rámci dlouhodobé spolupráce s Nadací Hungarian Ballet Theatre přijal baletní soubor JD pozvání vystoupit 16. prosince na hradě v Budapešti. Diváci měli příležitost zhlédnout komponovaný večer složený ze tří krátkých tanečních představení: Black in white, Bolero (choreografie a režie Attila Egerházi) a Neena – ya (choreografie a režie Václav Kuneš). Nadace Hungarian Ballet Theatre podpořila uvedení choreografie Jiřího Kyliáne Un ballo, která byla součástí baletního večera Taneční delikatesy

Louskáček

Poslední zájezd letošního roku, 29. – 30. prosince, bude směřovat do Landestheater Niederbayern v Pasově, kde baletní soubor vystoupí s inscenací Louskáček v doprovodu orchestru pasovského divadla. Tradiční vánoční představení inspirované příběhem německého spisovatele E. T. A. Hoffmanna v zajímavé podobě moderního tanečního zpracování mělo v Pasově premiéru 19. listopadu a u diváků se setkalo s velice příznivými ohlasy. Právě s Louskáčkem pokračuje baletní "tour" i po dalších německých městech - 1. a 2. ledna Fürstenfeldbruck, 7. a 8. ledna Landshut - aby 13. ledna završil své účinkování opět v českobudějovickém DK Metropol. Na tuto inscenaci se diváci mohou těšit poté zase až před Vánoci v příštím roce.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů