Jihočeské divadlo blahopřeje oslavencům

Tweetněte nás!
Roman Nevěčný - Komunismus

Živana Stupková dlouholetá členka baletu Jihočeského divadla byla od roku 1992 inspicientkou a tajemnicí činohry. Svou prací přispívala k uskutečnění mnoha představení. Naposledy pracovala na pohybové stránce inscenace Komunismus minulou sezonu. Významné životní jubileum oslaví 27. ledna.

Roman Nevěčný - Rok na vsi

Herec Roman Nevěčný se narodil 29. ledna před padesáti lety. Již osmadvacátou sezonu je členem souboru činohry JD, kde odehrál několik desítek komediálních i dramatických rolí. Publikum si získal a stále získává zejména rolemi komediálními jako je Jirotkův Saturnin a Lord Buckingham v krumlovských Třech mušketýrech či hybatel komedie Ženy Jindřicha VIII. Cromwell. 

Roman Nevěčný - Lov na losa

Diváci dodnes rádi vzpomínají na jeho Nikiho Špulku v Menzelově Snu noci svatojánské. V těchto rolích využívá své výrazné pohybové nadání, schopnost razantní komediální zkratky a výrazné stylizace. Jeho talent ale obsáhne i role vrcholně dramatické. Mezi nejzajímavější role jeho současného repertoáru patří také ústřední postava Cyrila Rybáře v nedávno uvedeném Roku na vsi. Díky své schopnosti komediální nadsázky je představitel několika otců a manželů Roman Nevěčný obsazen zároveň do role studenta gymnázia Holouse v připravované hudební komedii Škola základ životaArchiv rolí Romana Nevěčného ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů