Novinka činohry v režii Petra Zelenky již tento pátek v JD

Tweetněte nás!
Fuk / Martin Hruška, Zdeněk Kupka

Již v pátek 13. ledna se v Jihočeském divadle uskuteční česká premiéra hry Cloaca holandské scénáristky a dramatičky M. Goos, kterou režijně připravil a přejmenoval na FUK významný český filmový a divadelní režisér Petr Zelenka. Níže se můžete podívat na video, kde je právě Petr Zelenka zpovídán v rozhovoru pro TV Gimi.

Fuk / Martin Hruška, Ondřej Volejník, Zdeněk Kupka, Jan Dvořák

Fuk! Takhle se kdysi zdravili a byli to čtyři nerozluční kamarádi, nejlepší parta na světě. Teď jsou ve středním věku a rádi by se pokusili o recyklaci po všech těch kotrmelcích, které v životě udělali. A hlavně chtějí pomoct jednomu z nich z obrovského průšvihu.

Fuk / Martin Hruška, Ondřej Volejník

Čtveřici přátel představují Martin Hruška v roli vystudovaného kunsthistorika a nynější úředníka Petra, dále Jan Dvořák coby nadějný politik a budoucí ministr Jarda, právník Tom se sklony k drogám v hereckém podání Ondřeje Volejníka a nakonec charismatický divadelní režisér Martin alias Zdeněk Kupka. Teresa Branna zde přijala dokonce dvojroli - uvidíte ji jako osmnáctiletou dceru Jardy a také coby smyslnou eskortku mluvící holandsky.

Fuk / Teresa Branna, Jan Dvořák

Kloaku zvolili diváci v Holandsku v roce 2003 nejoblíbenější hrou sezóny, její zfilmovanou podobu ocenila hlavní cenou i nizozemská filmová akademie v roce 2004. Úspěchy slavila tato komedie i ve Velké Británii, kde ji režíroval herec Kevin Spacey.

Fuk / Teresa Branna, Martin Hruška, Zdeněk Kupka, Jan Dvořák, Ondřej Volejník

Vstupenky si můžete rezervovat ZDE či kupovat v obvyklých předprodejích.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů