Zveme vás na Rendez–vous s paní Operetou

Tweetněte nás!

Paní Opereta je nesmrtelná – ani v Budějovicích neztrácí své fanoušky.
Od časů, kdy ve Francii Jacques Offenbach přišel na to, jak z „velké“ opery udělat posluchačsky stravitelnější „malou“ – s mluveným slovem a komičtějšími situacemi - a nazval ji operetou. Přežila už dvě světové války a X politických režimů. Je to zkrátka pěkná „pohádka pro dospělé“ s kvalitní emocionální hudbou…

Opereta však není jen Strauss, Lehár, Kalmán, Friml, ale také Nedbal – a celá plejáda „menších“ Mistrů, kteří ovšem věděli, jak napsat hity. Namátkou: Vy české panenky, Já bych chtěl mít tvé foto, Venoušku, Venoušku, Láska brány otevírá… Že je všechny důvěrně znáte?
Schválně, jestli také uhádnete, kdo je složil!

Můžeme prozradit, že ty nejznámější při našem „rendez-vous“ potkáte. Takže - srdečně Vás zveme do chambre separeé s touto stále okouzlující dámou. Zastupovat ji budou sólisté K. Bukovská, K. Špilauer Hájovská, I. Hošpesová, R. Strnadová, E. Štruplová, M. Veselá,A. Beň, F. Brantalík, J. Moravec, O. Novák, M. Veselý, A. Voráček, průvodního slova se ujme půvabná rozhlasová moderátorka a průvodkyně populárních silvestrovských galavečerů Ivana Šimánková. Spoluúčinkuje balet, sbor a orchestr opery JD střídavě pod taktovkou Martina Peschíka a Josefa Zaplatílka. Režie celého večera se ujme Miloslav Veselý.
 

Srdečně vás tedy zveme na příjemně strávený večer s paní Operetou. Premiéra v pátek 2. března 2012 v 19 hodin v DK Metropol. Vstupenky ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů