Ceny Alfréda Radoka potvrdily úspěch Jihočeského divadla

Tweetněte nás!
Jak se vám líbí

Na konci února byly vyhlášeny v Divadle v Dlouhé divadelní Ceny Alfréda Radoka za rok 2011. Hlasování se zúčastnilo 82 kritiků. Přestože se Jihočeské divadlo neprobojovalo na přední tři pozice, jsme velice rádi, že opět potvrdilo svou kvalitu, když se v několika kategoriích umístilo na chvályhodných pozicích a mnohé velké pražské či brněnské scény nechalo za sebou.

Jak se vám líbí

Činoherní premiéra před Otáčivým hledištěm loňského léta, Shakespearova komedie JAK SE VÁM LÍBÍ, se v kategorii "Nejlepší inscenace roku 2011" umístila na 10. - 19. místě. Právě pro tuto inscenaci hlasoval i kritik Josef Herman, který k tomu uvádí: "Přesný výklad textu, přesné zasazení do specifického prostoru českokrumlovského otáčivého hlediště. Herci, kteří dobře vědí co a proč, tedy i jak zahrát. Fascinující závěrečný obraz."

Jak se vám líbí

Mezi jednotlivými hereckými výkony loňského roku zaujala pozornost kritiků LENKA KRČKOVÁ díky roli Štěpky v Petrolejových lampách a obsadila tak 9. - 19. místo v kategorii "Ženský herecký výkon roku 2011". 

Petrolejové lampy

V kategorii "Divadlo roku 2011" pak obsadilo JIHOČESKÉ DIVADLO 10. pozici, přičemž za sebou nechalo takové scény, jakými jsou například Činoherní klub Praha, pražské Dejvické divadlo, brněnské divadlo Husa na provázku, Městské divadlo Brno, ale i Novou scénu ND Praha či Divadlo Na zábradlí. Jedním z hlasujících právě pro naši scénu byl i Josef Herman: "Divadlo, které poprvé u nás nastudovalo inscenaci se světově významným pěvcem José Curou; které na post šéfa baletu angažovalo mezinárodně uznávaného maďarského choreografa Attilu Egerháziho, hudebním ředitelem ustanovilo argentinského dirigenta Maria De Rose. Divadlo s odvážným činoherním programem, jehož projekty se začínají prosazovat v tuzemském kontextu. Divadlo usilující uplatnit se v pošumavském rakousko-německo-českém euroregionu. Regionální divadlo s vysokými ambicemi." Jinou hlasující pro JD byla také Radmila Hrdinová: "... protože se s velkou tvrdošíjností a úctyhodnou silou dokázalo v posledních letech pozvednout z českého provincialismu ke spolupráci s významnými osobnostmi evropského divadla a získalo dobré jméno na obou stranách šumavské hranice."

Petrolejové lampy

Gratulujeme nejen Lence Krčkové, ale také všem, kteří se podíleli a podílejí na všech zásluhách Jihočeského divadla. Hlavní poděkování pak patří ale především Vám, našim divákům, protože jen díky Vaší trvalé přízni má naše práce smysl. Děkujeme!

Petrolejové lampy

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů