Zveme vás na Popelku v podání pasovského operního souboru

Tweetněte nás!
Popelka / Landestheater Niederbayern Passau

Českobudějovickým milovníkům opery je dolnobavorské Zemské divadlo v Pasově - Landestheater Niederbayern Passau velmi dobře známo z řady pohostinských vystoupení, v nichž na jevištích JD tento soubor uvedl známá i méně známá díla (Kouzelná flétnaJulius Caesar,NormaAdriana Lecouvreur).

V úterý 20.3. na jevišti historické budovy JD představí jihočeskému publiku mistrovské dílo Gioachina Rossiniho Popelku (La Cenerentola)

Popelka / Landestheater Niederbayern Passau

Jde o virtuozní pěveckou pohádku pro dospělé na námět známého příběhu o Popelce. Vzhledem k extrémně náročným pěveckým partům je tato komická opera na českých jevištích uváděna jen zřídka. Ctitelé Rossiniho hudby ji v poslední době mohli vidět pouze v nastudování Národního divadla v Brně či v přenosu z Metropolitní opery v kině Kotva.

Popelka / Landestheater Niederbayern Passau

Rossini a jeho libretista Ferretti se rozhodli nepoužít fantazijní prvky, protože byli přesvědčeni, že římské publikum o kýč s kouzly nestojí. Pro nedostatek času se zaměřili na dvě opery o Popelce, v nichž byly pohádkové prvky již silně zredukovány: Agatina o La virtù premiata od Stefana Pavesiho a Cendrillon od Isouarda (1810). Zde se zdůrazňuje melodramatický prvek (je vyzdvihnuta ctnostná dívka), je zařazena výměna rolí prince s jeho sluhou a místo zkoušení střevíčku se zde jako poznávací znamení objevuje náramek.

Popelka / Landestheater Niederbayern Passau

V titulní úloze se představí sopranistka Sabine Noack. Orchestr Niederbayerische Philharmonie řídí Kai Röhrig, režie se ujal Sebastian von Kerssenbrock. Diváky může potěšit moderní uchopení známé látky, které však nepostrádá vtipnou pohádkovost.

VSTUPENKY K DISPOZICI ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů