Představujeme vám obsazení činoherní premiéry DEKAMERON

Tweetněte nás!

Vážení diváci, letní sezona na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově se blíží každým dnem a 7. června ji odstartuje premiérové představení DEKAMERON, komedie podle novel Giovanniho Boccaccia, kterou napsala oblíbená autorská dvojice Martin Glaser a Olga Šubrtová. Jelikož původní Boccaciova předloha čítá 100 novel, čekal na tvůrce opravdový oříšek.

Nyní vám již můžeme představit postavy, které pro inscenaci Olga Šubrtovou a Martin Glaser vybrali a také jejich představitele. Těšit se tak můžete na mladíka Carluccia v podání Jana Huška, nevěstu Angelu, kterou střídavě ztvární hostující Šárka Vaculíková a Marie Poulová, dále uvidíte florentského šlechtice Carluccia Ricarda alias Pavla Oubrama, jeho ženu Emilii ztvární Teresa Branna. Ondřej Veselý a Dana Verzichová budou představovat manžele Tita a Lukrécii, dva lotry si herecky užijí Martin Hruška s Janem Dvořákem. Těšit se můžete i na Václava Lišku coby oklamaného ženicha Giovanniho, Tomáše Drápelu v roli taškáře Mattea, Věru Hlaváčkovou a Romana Nevěčného aneb manžele Pasquu a Petruccia, podvodnici Petronelu ztělesní Daniela Bambasová. V úloze Abatyše uvidíte Bibianu Šimonovou, coby kněze Bartolomea pak Zdeňka Kupku, řádové sestry ztvární Lenka Krčková (Clara), Jaroslava Červenková (Beata) a Táňa Kupcová (Juliána).

Přípravy inscenace jsou tak v plném proudu a svou tvář již začíná dostávat i budoucí scéna, která se před vámi, diváky, v českokrumlovské zahradě v červnu otevře. Tvůrci se v tomto směru nechávají inspirovat obrazy starých italských mistrů a mimo jiné slibují před točnou dosud nevídané množství kulis.

Těšíme se na vás na Otáčivém hledišti!!! 

VSTUPENKY ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů