Jihočeské divadlo má za sebou hostování na pražských scénách

Tweetněte nás!
In and out

Jihočeské divadlo má za sebou pět úspěšných březnových vystopení na pražských scénách. Baletní soubor se dvakrát představil ve Stavovském divadle v rámci galavečera Nulová gravitace 2012 k poctě paní Markéty Kyliánové, matky světově proslulého choreografa Jiřího Kyliána, která oslavila sté narozeniny. V choreografiích Un ballo Jiřího Kyliána na hudbu Maurice Ravela a In and Out Attily Egerháziho, uměleckého šéfa souboru, s hudbou Antonína Dvořáka představili to nejlepší z českého tanečního a hudebního umění. Přítomen byl osobně i sám mistr Kylián.

Un ballo

Značný úspěch u kritiků i diváků zaznamenala činohra Jihočeského divadla, která účinkovala na Nové scéně ND s inscenacemi Misantrop a Fuk, a v rámci přehlídky mimopražských profesionálních divadel České divadlo 2012 soubor zavítal i na scénu Divadla na Vinohradech s představením Rok na vsi.

Misantrop

Výborná režie kladoucí důraz na herce, kteří přirozeně pracují s kouzelným překladem L. Nováka. (...) Šťastné bylo i setkání režiséra s M. Cpinem, jenž vytvořil vizuálně dokonalou podívanou (scéna, kostýmy). Pro Glasera je též typický přesný hudební výběr, jímž se jednotivé scény ještě více zarývají pod kůži, nemluvě o skvělém svícení,“ hodnotí Misantropa, první v řadě představení, Jiří Landa na webových stránkách i-divadlo.cz. Představení nadchlo i diváky – uživatele těchto stránek. Jejich hodnocení se pohybuje v rozmezí od 70 do 90 %.

Rok na vsi

Redaktorka Lidových novin Jana Machalická zase ve své recenzi ocenila herecké výkony v představení Fuk. „Branna je v této menší a jediné ženské roli jedinečná. Připravená o možnost komunikovat řečí, činí tak tělem a gesty,“ vyzdvihuje představitelku mladičké striptérky. „Inscenace je ostatně na hereckých výkonech postavená: pánové jsou dobře sehraní a frustrované typy dnešních mužů ztělesňují ve výmluvně úsporných charakteristikách.

Fuk

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů