Nová komedie M. Glasera a O. Šubrtové na Otáčivém hledišti

Tweetněte nás!

Dvojice autorů, podepsaná již například pod diváckými hity Muž sedmi sester či Ženy Jindřicha VIII. (komedie uváděná též na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově), v současné době finišuje přípravy nové "slunečné, energické, svěží, pozitivní a naděje plné" veselohry na motivy nejslavnějšího díla Giovanniho Boccaccia DEKAMERON. Stejnojmenná hra, kterou poprvé uvedeme před Otáčivým hledištěm již ve čtvrtek 7. června 2012 od 21:30 hodin (vstupenky lze rezervovat ZDE), je prosycena nejen příběhem plným akce, vtipu a lásky, ale částečně i vzrušením, neboť, jak tvrdí sám reřisér díla Martin Glaser, "vzrušení je základem dobrého divadla".

Dekameron, který můžete vidět před krumlovskou točnou až do 26. června, je nově vystavěný příběh čerpající z nejlepších, nejvtipnějších a nejzajímavějších zápletek, historek, motivů i postav, které tak bravurně popisuje ve svých novelách sám Boccaccio. Můžeme se také těšit na atmosféru pravé italské Florencie, jež vyroste během představení přímo před očima vás, diváků. Autorem scény - která, mimochodem, bude zatím největší, s jakou kdy činohra JD před točnou pracovala - je Jaromír Vlček. Návrhy kostýmů jsou dílem Tomáše Kypty a můžete se tedy těšit na opravdu dobové a bohaté šaty i masky.

V "našem" Dekameronu se seznámíte s mnoha postavami, z nichž žádná není postavou hlavní, ale ani postradatelnou pro vybudování příběhu, v jehož závěru nebude nouze o šťastná shledání a možná i nejednu svatbu. V roli mladíka Carluccia uvidíte Jana Huška, nevěstu Angelu střídavě ztvární hostující Šárka Vaculíková a Marie Poulová, florentského šlechtice Ricarda představuje Pavel Oubram, jeho ženu Emilii Teresa BrannaOndřej Veselý Dana Verzichová hrají manžele Tita a Lukrécii, podvodnici Petronelu ztělesní Daniela Bambasová, dva lotry si herecky užijí Martin Hruška s Janem Dvořákem. Těšit se můžete i na Václava Lišku coby oklamaného ženicha Giovanniho, Tomáše Drápelu v roli taškáře Mattea, Věru Hlaváčkovou a Romana Nevěčného aneb manžele Pasquu a Petruccia. V úloze Abatyše uvidíte Bibianu Šimonovou, coby kněze Bartolomea pak Zdeňka Kupku, řádové sestry ztvární Lenka Krčková (Clara), Jaroslava Červenková (Beata) a Táňa Kupcová (Juliána).

Dekameron / návrh scényDekameron / návrh scényDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmůDekameron / návrh kostýmů

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů