Balet Romeo a Julie poprvé na Otáčivém hledišti

Tweetněte nás!

 

Baletní soubor Jihočeského divadla začíná od středy 9. května na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově zkoušet inscenaci Romeo a Julie, kterou do kouzelného prostředí zámeckého parku přenáší z DK Metropol. Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 5. července a bude to vůbec první uvedení tohoto baletu před Otáčivým hledištěm. Představení se bude hrát ve dvou blocích – od 5. do 8. července a od 27. do 29. července (rezervace vstupenek zde).

Po Snu noci svatojánské je to druhé shakespearovské téma, které pro točnu, stejně jako pro DK Metropol, opět zpracoval umělecký šéf baletu JD Attila Egerházi, tentokrát na hudbu Sergeje Prokofjeva. Rozvernou komedii nyní vystřídá drama mladičkých milenců a jejich znesvářených rodin – Kapuletů a Monteků. Když se do sebe zamilují Romeo z rodu Monteků a Julie Kapuletová, nemůže náš taneční příběh skončit jinak, než tragicky. V hlavních rolích se představí Cristina Porres Mormeneo a Nikol Šneiderová jako Julie a roli Romea ztvární Šimon Kubáň.

Dále se můžete těšit na Petera Rovó jako Merkucia, Bélu Kéri Nagye v úloze Kapuleta, role Tybalta se ujali Zdeněk Mládek a Viktor Svidró a jako Juliina matka se představí Linda Schneiderová v alternaci s Petronelou Bogdan. Kromě tanečníků baletu JD uvidíte také členy opery Jihočeského divadla, Františka Brantalíka a Otakara Nováka, kteří se vystřídají v roli Vévody veronského, Vojtěcha Srba jako Romeova otce a studenty Tanečního centra Praha – konzervatoře.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů