JOSÉ CURA opět před Otáčivým hledištěm

Tweetněte nás!

Motto: Na komediantech nepoznáš, co si myslí a co provedou. Do nejjemnějšího zákrutu vypozorovali život a dovedou ho napodobovat převěrně. Všechny zloby a špatnosti, které jsou v každém člověku, jsou témata, na která dovedou improvizovat v mistrovských variacích. Jsou to vlastně komedianti, kteří nám odkrývají zlobu a špatnost, která je v nás všech, že vlastně předstíráme všichni, že jsme všichni víceméně komedianti…
/ impresário Cera z divadla San Moisé v Benátkách o stavu komediantském, A. D. 1813

Po úspěšné první sérii veristické opery Komedianti, jež byla uvedena před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově na přelomu června a července uvedeme toto slavné dílo ještě jednou, a to od 24. do 26. srpna. V tomto termínu se v hlavní roli principála Cania, stejně jako v loňském roce, představí světová tenorová superstar José Cura, který je světově proslulým pěvcem zejména díky svým originálním interpretacím operních hrdinů, v prvé řadě Verdiho Otella a Saint-Saensova Samsona, ale i pro své nekonvenční a inovativní koncertní výkony. Spolu s ním v roli Tonia vystoupí italský barytonista Marco Danieli. Dále účinkují Jana Šrejma Kačírková jako jeho žena Nedda, jejího milence Silvia ztvární střídavě Jiří Brückler a Svatopluk Sem.
Dirigentské taktovky se opět chopí generální hudební ředitel Jihočeského divadla Mario De Rose. Režii má Josef Průdek, scénu navrhl Pavel Krejčí, kostýmy Tomáš Kypta. Sbormistrem je Josef Sychra, spoluúčinkuje baletní skupina Sergeje Škalikova a členové baletu JD. Svým uměním diváky okouzlí i artistická skupina pod vedením Zdeňka Vlčka.
Operu Komedianti uvádíme ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov.

rezervace vstupenek ZDE


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů