Představení „Jak se vám líbí“ se „líbí“ také České televizi!

Tweetněte nás!

Po úspěšné premiérové inscenaci Dekameron na motivy novel renesančního básníka G. Boccaccia uvedl poprvé v této sezóně činoherní soubor Jihočeského divadla před Otáčivým hledištěm Český Krumlov 11. července Shakespearovou převlekovou komedii Jak se vám líbí v režii Davida Radoka, který je známý zejména díky zahraničním operním režiím. 

O kvalitě tohoto představení svědčí i to, že si jej vybrala Česká televize pro záznam, který pořídí ve dnech od 17. do 19. července. Představení bude následně vysíláno Českou televizí v rámci divadelního programového schématu. Je tomu již deset let od doby, kdy si stejně jako inscenaci Jak se vám líbí vybrala ČT pro záznam komedie Tři mušketýři z dílny dvojice autorů Martin Glaser, Olga Šubrtová, uvedenou rovněž před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. 

Jak se vám líbí patří mezi vrcholné Shakespearovy komedie. Tato hra byla napsána u příležitosti zahájení provozu divadla Globe, jehož spolumajitelem byl i dramatik William Shakespeare, ve Velké Británii v roce 1599. Pro nastudování této hry vybral inscenační tým překlad Martina Hilského, předního českého překladatele Shakespearova díla, jehož práce jsou – v úctě k předloze – obratné, jiskřivé a moderní.

V letošní sezóně tuto úspěšnou a divácky oblíbenou Shakespearovu komedii uvedeme před Otáčivým hledištěm naposledy 21. července 2012.

Zveme Vás na Otáčivé hlediště Český Krumlov!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů