Blíží se začátek nové sezóny

Tweetněte nás!
Romeo a Julie / Péter Rovó

Po letním krumlovském intermezzu se soubory Jihočeského divadla připravují na zahájení nové sezóny, která bude stejně pestrá, jako ta předchozí, a zajisté si v ní každý divák najde to své – napětí, lásku i humor.

Rok na vsi / Roman Nevěčný, Daniela Bambasová

Baletní soubor v nadcházející sezóně uvede dvě premiérová představení. První z nich mohou baletní příznivci shlédnout již 12. řijna. Bude jím komponovaný baletní večer nazvaný Bez gravitace složený z choreografií Attily Egerháziho, Ruie Horty a Petra Zusky. Další premiéru pak uvedeme na jaře, 19. dubna 2013, na kdy balet JD chystá dramatické, ušlechtilé a zároveň vtipné představení Na scénu!, na kterém se bude kromě Attily Egerháziho choreograficky podílet také Mario Radačovský. A samozřejmě ani v nové sezóně nebude chybět pravidelná dávka emocí a romantiky v inscenacích Romeo a Julie a vánočním příběhu Louskáček.

Divoký tygr přeskakuje strž / J. Hönig, J. Šponar

Soubor činohry pro sezónu 2012/13 chystá hned pět premér. První bude 2. listopadu česká premiéra hry Hostina dravců ověnčené třemi prestižními cenami Moliére, která se odehrává v období Druhé světové války. Závažné téma nemilosrdného boje o život vystřídá 23. listopadu komedie Kivá cadla. V druhé polovině sezóny se mohou diváci těšit na klasickou řeckou tragédii Král Oidipús, kterou uvedeme 25. ledna 2012. Dalšími premiérami jsou tragikomický příběh V pravé poledne Neila LaButa, autora Tlustého prasete, a fantasy komedie Soudné sestry. Obě uvedeme v březnu 2013. Na repertoáru i nadále zůstavájí divácky úspěšné inscenace Škola základ života, Perfect days, Petrolejové lampy, Fuk, Rok na vsi či Misantrop a mnoho dalších.

Hello Dolly! / Iva Hošpesová, Miloslav Veselý

Do nové sezóny vstoupí loutkohra JD s řadou inscenací, které měly u diváků úspěch i v předchozích letech. Nejmenším je určeno loutkové varieté Abeceda či pohádkové pásmo O velké řepě a další pohádky ze Špalíčku. Pro školáky jsme připravili čarodějinický dobrodružný příběh Čarodějka Jennifer, loutkový příběh Aladinova kouzelná lampa nebo oblíbený kabaret Kašpárek v rohlíku. Teenagery jistě zaujme punkový Tom Sawyer, akční příběh ve stylu wuxia Divoký tygr přeskakuje strž i poetický No comment a mnoho dalších zajímavých příběhů.

Celkem čtyři premiéry Vám představí soubor opery. Již 27. září se DK Metropol rozezní tóny romantické opery G. Verdiho Rigoletto, která bude jevištní verzí inscenace uvedené před Otáčivým hledištěm. V prosinci se můžete těšit na komickou operu W. A. Mozarta Únos ze serailu. Pro příznivce operety a muzikálu připravujeme Offenbachovu operetu Orfeus v podsvětí, ze které pochází i známý kankán. Sezónu pak uzavře květnová premiéra muzikálu Divotvorný hrnec, prvního amerického muzikálu, který se objevil na českých jevištích již před více než sedmdesáti lety, přesto ale stále neztrácí nic ze svého půvabu. Těšit se můžete i na reprízy úspěšných představení, například Leoncavallovy Komedianty, muzikál Hello Dolly, hudební crazy komedii Hledám děvče na boogie woogie či oblíbenou Mam'zelle Nitouche.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů