Jihočeské divadlo se zúčastní „hravého protestu“

Tweetněte nás!
Informační leták kampaně Pomozte svému divadlu

Jihočeské divadlo reprezentované soubory opery a loutkohry se zapojilo do informační kampaně Asociace profesionálních divadel ČR, jež pod heslem Pomozte svému divadlu hravým způsobem upozorňuje na neřešený systém financování regionálních divadel. Od středy 5. září do pátku 21. září na piazzetě Národního divadla v Praze mezi historickou a správní budovou se speciálním programem představí soubory českých divadel, aby demonstrovaly jednotu v různosti.

Operní sbor JD, řízený sbormistrem Josef Sychrou, tu ve středu 19. září v odpoledních hodinách uvede fragmenty ze známé skladby italského klasicistního tvůrce G. B. Pergolesiho Stabat mater, dále Mozartovo proslulé moteto Ave verum corpus a tento program – s hudebním doprovodem klavíru, bicích a kontrabasu – korunuje směs černošských spirituálů v úpravě pro čtyřhlasý sbor.
O den později, 20. září, pak své svižné a vtipné varieté Abeceda předvede loutkohra Jihočeského divadla.

Se stejným programem jako na piazzetě Národního divadla pak operní sbor Jihočeského divadla vystoupí také 26. září od 17:00 hodin na letní scéně spolkového a kulturního domu Slavie. Ve čtvrtek 27. září od 16:30 hodin uvede tamtéž loutkohra JD kabaret Kašpárek v rohlíku. Bližší informace najdete na http://www.slaviecb.cz/udalost/koncert-operniho-sboru-jihoceskeho-divadla-akce-pomozte-svemu-divadlu/.

Cílem kampaně Pomozte svému divadlu je seznámit širokou veřejnost s realitou financování regionálních divadel a přimět stát, aby podporoval divadla tak, jak stojí ve vládou schválené Koncepci účinnější podpory umění na léta 2007 – 2013, a aby ve spolupráci s kraji a městy vytvořil jasný systém kooperativního financování regionálních divadel. Kampaň podporují i známí pražští herci, kteří svou profesní dráhu začínali v oblastních divadlech (např. Jiří Lábus, Josef Somr, Květa Fialová či Jan Schmidt). Podrobné informace o kampani, seznam zapojených divadel a program vystoupení naleznete na www.pomoztesvemudivadlu.cz.

Tuto kampaň můžete podpořit i Vy, diváci Jihočeského divadla. Zapojit se můžete podepsáním petice, jejíž znění a podpisové archy najdete na pokladně Jihočeského divadla, případně Vám můžeme formuláře po dohodě s obchodním oddělením JD zaslat. (petice Pomozte svému divadlu.)

Videa ke kampani Pomozte svému divadlu naleznete ZDE

Tisková zpráva Jihočeského divadla ZDE


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů