Stvořeno pro pohyb

Tweetněte nás!

V úterý 4. září 2012 proběhlo v českobudějovickém areálu společnosti Robert Bosch, spol. s r. o.  slavnostní otevření nové výrobní haly. Společnost je již řadu let partnerem Jihočeského divadla a finančně ho podporuje. Právě díky této pomoci může Jihočeské divadlo realizovat některé umělecky náročné projekty s mimořádnými výsledky. Jsme velmi rádi, že vysoká umělecká úroveň, o kterou naše divadlo usiluje, je i výsledkem spolupráce mezi našimi společnostmi.

Carmen / Peter Rovó, Filip Löbl, Viktor Svidró, Zdeněk Mládek

V návaznosti na dlouholetou spolupráci obou institucí se při jednom z neformálních setkání obou ředitelů zrodil nápad uskutečnit netradiční projekt - realizovat v nové výrobní hale baletní představení a zahájit jím její provoz.

Před zraky téměř šesti set diváků - představitelů Jihočeského kraje, města České Budějovice, zaměstnanců společnosti Bosch a dalších hostů proběhlo opravdu strhující představení. 

Balet Jihočeského divadla roztančil halu RBCB dvěma moderními choreografiemi uměleckého šéfa souboru Attily Egerháziho ve skladbách Bolero Maurice Ravela a Carmen Georgese Bizeta a Rodiona Schedrina. Nechybělo ani slavnostní přestřihnutí pásky představiteli společnosti, města i kraje.

Pro některé přítomné diváky bylo toto vystoupení vůbec prvním setkáním s baletním uměním, možná právě proto odměnili výkon našich tanečníků bouřlivým potleskem.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů