První činoherní premiérou letošní sezóny je Hostina dravců

Tweetněte nás!

Soubor činohry zahájil čtené zkoušky na svou první letošní premiéru, již bude drama Hostina dravců (rezervace vstupenek ZDE). Tuto hru, která se nedávno stala hitem divadelní Paříže a získala i prestižní ocenění Molière, nastuduje v Českých Budějovicích jako českou premiéru režisér Radovan Lipus, mj. spoluautor oblíbeného televizního projektu Šumná města. Příběh odehrávající se v roce 1942 uprostřed válečné Paříže původně pro divadlo zpracoval francouzský dramatik a prozaik Vahé Katcha. Naše incenace vychází z adaptace známého herce a režiséra Juliena Sibre, kterou přeložil Alexander Jerie, scénu navrhl Petr Matásek, kostýmy Eva Kotková, hudbu složil a nastudoval Miloš Orson Štědroň, dramaturgie se ujala Olga Šubrtová.

Příběh se odehrává ve válečné Paříži, kdy půvabná manželka knihkupce Victora slaví narozeniny a pozve své přátele na malou oslavu. Společnost vzdělaných, milých, kultivovaných lidí… Poté co jsou na ulici neznámými útočníky zastřeleni dva němečtí důstojníci, vtrhne do domu gestapo, jehož hlídka vybere z každého bytu dvě oběti odsouzené k popravě. Důstojník gestapa, který zná osobně hostitelčina muže, udělá ze známosti v tomto jediném případě výjimku – oslavenci si mohou rukojmí ze svého středu vybrat sami. Začíná nemilosrdný, strhující boj o život. Okouzlující oslava se mění v „hostinu dravců“.

Představitelku hlavní role Sofie ztvární Teresa Branna, v roli jejího manžela Victora se představí Tomáš Drápela, v rolích jejich přátel se pak můžete těšit na Zdeňka Kupku, Ondřeje Veselého, Pavla Oubrama, Lenku Krčkovou, Martina Hrušku a v roli Majora Kaubacha Ondřeje Volejníka.

Premiérový titul Hostina dravců uvedeme na scéně Jihočeského divadla již 2. listopadu 2012. Nyní Vám nabízíme krátkou ukázku reportážních fotografií ze zahajovací zkoušky společně s ukázkou kostýmů od Evy Kotkové.

Druhou listopadovou premiérou bude zběsilá groteska s tajemným názvem Kivá cadla (rezervace vstupenek ZDE), která potěší zejména milovníky „tarantinovského“ humoru. V režii bulharského režiséra Nikolaje Peneva se tak poprvé na českých jevištích představí americký dramatik a nositel Pulitzerovy ceny David Lindsay-Abaire. 


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů