Připravované premiéry v Malém divadle

Tweetněte nás!
Popelka / návrh kostýmu

Soubor Malého divadla pro naše malé i velké diváky připravuje v první polovině nového roku 2013 tři nové premiéry.

Jako první se v polovině února můžete těšit na pohádkový příběh o Popelce v režii Petra Haška, kterého jsme se zeptali, proč se rozhodl inscenovat právě tak divácky známou pohádku, jako je Popelka.
"Možná právě proto, že je to notoricky známý příběh již po generace! Myslím, že není nikdo, kdo by tuto pohádku neznal, a pro mě je právě zajímavé, že při tvorbě naší nové inscenace můžeme s tímto faktem počítat. Vlastně si s motivy, které pohádka nabízí, svobodněji hrát. Divákovi - a to ani tomu nejmenšímu - nemusíme nic vysvětlovat, protože každý asi tuší, jak to s Popelkou nakonec dopadne. Proto nečekejte zcela klasickou pohádku o Popelce, ale „hravě-krejčovskou variaci“. Přitom bych však nechtěl, aby se kouzelný příběh, který všichni tak milují, vytratil úplně."

Klasický pohádkový příběh o Popelce, který oslovuje řady dětských i dospělých diváků a čtenářů více než 300 let v různých verzích a podobách premiérově uvedeme 16. února 2013 v 17.00 hodin v Malém divadle. (rezervace vstupenek ZDE

Gulliverovy cesty / návrh kostýmu

Jako druhou premiéru si pro Vás soubor Malého divadla připravil dobrodružnou loutkářskou výpravu Gulliverovy cesty od Jonathana Swifta tentokráte v režii mladé režisérky Moniky Kováčové. Tento nesmrtelný příběh uvedeme 13. dubna 2013.

Gulliverovy cesty jsou dobrodružnou loutkářskou výpravou do neznámých končin země a lidské duše. Nesmrtelný příběh jednoho z nejslavnějších cestovatelů Lemuela Gullivera z pera anglického autora Jonathana Swifta má už víc než 280 let. Touha po neznámých dálkách ho však stále nutí opouštět stránky knih. Gulliver opět zvedá kotvy. Během svých výprav do zemí dosud nespatřených lidským okem se setká s národem trpaslíků v Liliputu, s gigantickými obry z Brobdingnagu a se vznešenými koňskými obyvateli země Hvajninimů. Dozví se mnohé o fantastických bytostech, ale ještě víc o sobě. Je těžké být jednou velkým, pak malým, jednou silným, pak slabým, jednou vládnout, podruhé poslouchat. Kolik sil člověk potřebuje, aby se udržel nad vodou... Cestopis o svobodě, strachu, nepříznivém větru v plachtách, natvrdo uvařených vajíčkách, provazolezectví, nejkrutějším trpaslíkovi na celém světě a touze stát se koněm. V inscenaci se využívají různé typy loutek a prvky pohybového divadla. / Pro druhý stupeň základních škol. Pro děti od 10 let.

Nesmíme zapomenout na pohádkové laděnou akční komedii pro celou rodinu Pták Ohnivák a lišák Zorro, v režii uměleckého šéfa Malého divadla Zdeňka Jecelína, která bude zinscenována před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Premiérově se na tuto akční pohádku můžete těšit již 15. června v 17. 00 hodin. (rezervace vstupenek ZDE


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů