Balet JD bude hostovat ve Stavovském divadle

Tweetněte nás!
foto Petr Zikmund

Baletní soubor Jihočeského divadla v neděli 10. února vystoupí na jevišti pražského Stavovského divadla. Uvede zde celovečerní inscenaci Romeo a Julie v režii a choreografii uměleckého šéfa baletu Attily Egerháziho, kterou vytvořil na hudbu Sergeje Prokofjeva. Diváci, kteří si balet JD oblíbili, mohou toto představení zhlédnout na scéně DK Metropol již od 13. dubna 2012, kdy se uskutečnila premiéra.

Cristina Porres Mormeneo, Šimon Kubáň / foto Petr Zikmund

„Shakespearova tragédie Romeo a Julie vypovídá o člověku a o jeho duši, je to příběh tragických lidských osudů, v tom je jeho nezastupitelná hodnota. Láska je základní a zásadní lidský projev, hledání totožnosti vlastního nitra v druhém člověku. Opravdová láska překračuje hranice společenských konvencí, náboženské tradice, nerespektuje nic z toho, co společnost považuje téměř za zákon a co si osvojila," říká k inscenaci Egerházi. 

Za připomenutí jistě stojí, že se na vzniku představení podíleli také zahraniční hosté. Autorkou scénického řešení a světelného designu je Loes Schakenbos, kostýmy vytvořila Bregje van Balen a asistentkou choreografie je Shirley Esseboom, spolupracovnice Jiřího Kyliána.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů