Věhlasný britský tenorista poprvé v JD

Tweetněte nás!
Stephen Chaundy

Hostování věhlasných zahraničních pěvců v operních inscenacích Jihočeského divadla bývalo donedávna spíše doménou Otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Nyní mají možnost i českobudějovičtí diváci poznat vynikajícího „ostrovního“ tenoristu Stephena Chaundyho, rodáka z Londýna a absolventa Royal Welsh College of Music & Drama. Svůj hlas tento pěvec dále zdokonaloval na studiích v Itálii u Carla Bergonziho, jeho hlasovým pedagogem byl rovněž významný britský tenorista John Mitchinson. Pěvecká angažmá záhy Stephena Chaundyho přivedla do řady divadel převážně v německy mluvících zemích (Innsbruck, Vídeň, Berlín). Jeho sametový tenorový témbr jej předurčuje k široké škále úloh jeho hlasového oboru nejen v rolích převážně lyrických (Gerald v Délibesově Lakmé, Alfréd v Netopýrovi, Don Ottavio v Donu Giovannim, Camille de Rosillon ve Veselé vdově či Edwin v Kalmánově Čardášové princezně). Nevyhýbá se ani muzikálovým rolím – zářil například jako Bernsteinův Candide v inscenacích Deutsche Oper v Berlíně a Volksoper ve Vídni.

Pěvecké umění Stephena Chaundyho mohli až dosud obdivovat posluchači v operních domech jako L'Opera de Monte Carlo, Vest Norges Oper Bergen, Landestheater Linz či v koncertních síních The Queen Elizabeth Hall v Londýně a Concertgebouw v Amsterdamu, účinkoval pod vedením světových dirigentů Eda de Waarta, Bertranda de Billy, Donalda Runniclese či Alberta Zeddy.
Pod taktovkou Maria de Rose vystoupí nyní Stephen Chaundy i v efektní úloze vévody mantovského v jediném představení Verdiho Rigoletta, a to 19. března 2013 v 19 hodin v DK Metropol (rezervace vstupenek ZDE).


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů