Česká televize natáčí záznam představení FUK v JD

Tweetněte nás!
Fuk / Martin Hruška, Zdeněk Kupka / foto Petr Neubert

Komedie FUK slaví v podání činohry Jihočeského divadla další úspěch. Po uvedení na loňském Festivalu divadel Evropských regionů v Hradci Králové ji bude v Jihočeském divadle natáčet také štáb České televize. Hru o čtyřech kamarádech středního věku, kteří by se rádi pokusili o svoji recyklaci po všech svých dosavadních životních kotrmelcích a zároveň pomohli jednomu z nich z obrovského průšvihu, tak budou moci zhlédnout i příznivci pořadu Zveme vás do divadla, který Česká televize pravidelně vysílá.

Fuk / Ondřej Volejník, Jan Dvořák / foto Petr Neubert

Hra holandské scénáristky a dramatičky Marii Goos s původním názvem „Kloaka“ byla uvedena v Jihočeském divadle jako česká premiéra v lednu 2012. V režii významného českého filmového a divadelního režiséra Petra Zelenky a s hvězdným obsazením u diváků oblíbených herců souboru činohry JD tak inscenátoři představení objevili českému publiku novou autorku, která je ve své zemi velmi úspěšná. Představení zvolili diváci v Holandsku v roce 2003 nejoblíbenější hrou sezóny, její zfilmovanou podobu ocenila hlavní cenou i nizozemská filmová akademie v roce 2004. Úspěchy slavila tato komedie i ve Velké Británii, kde ji režíroval herec Kevin Spacey.

Fuk / Teresa Branna, Jan Dvořák / foto Petr Neubert

V komedii se představí Martin Hruška v roli vystudovaného kunsthistorika a nynějšího úředníka Petra, Jan Dvořák coby nadějný politik a budoucí ministr Jarda, v hereckém podání Ondřeje Volejníka se seznámíte s právníkem Tomem se sklony k drogám a Zdeněk Kupka ztvární charismatického divadelního režiséra Martina. Teresa Branna zde přijala dokonce dvojroli - uvidíte ji jako osmnáctiletou dceru Jardy, ale také coby smyslnou eskortku mluvící holandsky.

Poslední dvě uvedení této inscenace mají diváci možnost shlédnout 24. a 25.4.2013 od 19:00 hodin v budově Jihočeského divadla.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů