Pták Ohnivák a lišák Zorro před otáčkem

Tweetněte nás!

Soubor Malého divadla zahájil 2. května zkoušky inscenace Pták Ohnivák a lišák Zorro. Název by snad mohl vzbuzovat obavy, že půjde o nějakou (post)moderní uměleckou slátaninu, ale nebude tomu tak. Slovanské pohádky a původní mexická (aztécká, mayská) a karibská mytologie toho totiž mají společného více, než by se na první pohled zdalo: sluneční bohyni – Zlatovlásku, okřídleného zlatého hada – ptáka Ohniváka a v neposlední řadě mluvící zvířecí pomocníky – vlky, kojoty a lišky.
Ústřední role komediálního akčního příběhu ztvární Jan Vejražka (José), Lucie Škodová (Mária), Dominik Linka (Miguel) a Budlana Baldanová (Zlatovláska), roli hlavního padoucha si užije Jiří Šponar. Kdo se skrývá pod maskou lišáka Zorra, zjistí až návštěvník Otáčivého hlediště, před kterým bude mít inscenace premiéru 15. června (rezervace vstupenek ZDE).
Jak je patrné z fotek z první zkoušky velkou roli bude v představení hrát živá hudba, asi přitom nepřekvapí, že jádro kapely tvoří muzikanti ze základní sestavy skupiny Kašpárek v rohlíku.

Poznámka navíc pro ty, kdo neumí španělsky: „lišák“ se v tomto jazyce řekne „zorro“ .


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů