Koncert baletní školy příznačně na Den dětí

Tweetněte nás!

V sobotu 1. června, tedy shodou okolností na Den dětí, se opět po roce žáci baletní školy Jihočeského divadla pod vedením Mgr. Sergeje Škalikova představí na Koncertu baletní školy. Děti z baletní školy se pravidelně účastní nejrůznějších událosí Jihočeského divadla. Na koncertu, který se uskuteční v DK Metropol od 18 hodin, vystoupí po boku profesionálních tanečníků baletu Jihočeského divadla a tanečního souboru mladších studentů Tanečního centra Praha - Baby Balet Praha.

Oproti předchozím letům bude letošní koncert rozdělen na dvě části - první bude patřit dětem a studentům TCP, druhá pak tanečníkům baletu JD. V rámci programu uvidíte nové choreografie Sergeje Škalikova (např. Havajský tanec, Dvě stonožky na procházce, Ve skladu či finále La petit fille de la mer) i choreografie, které jste měli možnost shlédnout již minulý rok - za všechny jmenujme Blue Canary, Valčík z baletu Coppélie či Fantazii na hudbu J. S. Bacha. Baby Balet Praha zatančí choreografie Piráti (chor. Eliška Grabcová), Tanec malých labutí (chor. Lev Ivanov), Klaněčka (chor. Antonín Schneider) a Charleston (chor. Zdeněk Pilecký). Ve druhé části se sólisté a členové baletního souboru JD představní nejen jako tanečníci, ale netradičně také jako choreografové. Těšit se můžete na pět zbrusu nových choreografií - "Looking for...?" (chor. Laura Juncal Venero), Keep Faith (chor. Ondřej Martiš), What if... (chor. Péter Rovó), I´m not sure (chor. Cristina Porres Mormeneo) a 1999 Volts (chor. Alessio Sanna), ve kterých uvidíte např. Lindu Schneiderovou, Cristinu Porres Mormeneo, Petronelu Bogdan, Barboru Coufalovou, Viktora Svidró, Pétera Rovó, Patrika Čermáka a další.

Mgr. Sergej Škalikov působí v Jihočeském divadle od roku 1999. V témže roce se ujal i vedení baletní školy při JD. tehdy měla jen sedm žáků, kteří cvičili dvakrát týdně. Dnes se zde tanci a pohybové průpravě věnuje na šedesát dětí. Za čtrnáct let Škalikovova vedení se uskutečnilo šestnáct koncertů baletní školy v těsné spolupráci s baletním souborem JD. Děti z baletní školy účinkovaly v mnoha představeních baletu, opery i činohry. 

Koncert baletní školy je již tradičním završením baletní sezóny v Jihočeském divadle. Divákům a fanouškům baletu a tanečního divadla děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás v příští sezóně či na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kde balet  uvede v premiéře inscenaci Carmen (rezervace vstupenek ZDE) a v loňském roce tolik úspěšné představení Romeo a Julie (vstupenky si můžete rezervovat ZDE).


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů