Carmen - taneční drama o vášni - na Otáčivém hledišti

Tweetněte nás!
foto ze zkoušky

Pro letošní letní sezónu na Otáčivém hledišti baletní soubor Jihočeského divadla připravuje příběh Carmen převedený do dramatické taneční podoby. Premiéra tohoto baletu se uskutečnila již 20. listopadu 2009 v DK Metropol. Byla to první inscenace, kterou se nově zformovaný baletní soubor Jihočeského divadla v čele s uměleckým šéfem Attilou Egerházim představil českobudějovickým divákům. Nyní dojde díky adaptaci pro Otáčivé hlediště v Českém Krumlově ke „znovuzrození” tohoto dramatického příběhu, který uvedeme od 18. do 21. července 2013. (rezervace vstupenek ZDE)

 

foto ze zkoušky

„Výjimečný prostor českokrumlovského Otáčivého hlediště mi vnuknul konkrétní myšlenku a inspiraci, jak pomocí dlouhého „prologu” rozvinout dramaturgickou linii tohoto baletu do celovečerního představení. Takto bude Carmen “zbrusu novou” adaptací také pro diváky, kteří ji již viděli na jevišti DK Metopol," řekl k opětovnému nastudování A. Egerházi. „Otáčivé hlediště je pro mne přírodním divadelním prostředím, nikoli statickým místem. Má vlastní dynamiku, která je v souladu s naší uměleckou formou – tanečním uměním, jež mi umožnilo vytvořit mimořádně dramatický večer, který má základ ve vynikajícím a všeobecně známém příběhu Carmen a hudbě G. Bizeta,“ doplnil umělecký šéf baletního souboru.

foto ze zkoušky

Na začátku srpna se můžete znovu těšit na baletní představení Romeo a Julie na motivy nesmrtelného příběhu z pera Williama Shakespeara. Tento nejkrásnější milostní příběh o nenaplněné lásce mladých veronských milenců uvedeme v zámeckých zahradách od 2. do 4. srpna 2013. (rezervace vstupenek ZDE)


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů