Pták Ohnivák a lišák Zorro

Tweetněte nás!

Z královských zahrad mizí zlatá jablka. Země chudne. Královna Isabela je na všechno sama, na své syny se nemůže spolehnout. První má krev příliš modrou, druhý nadmíru ohnivou – celé dny i noci tráví na ulicích s kapelou. Slunce pálí, kojoti vyjí, supi se slétají. Jedinou nadějí tak zůstává legendární lišák Zorro, kterého však nikdo téměř dvacet let neviděl. Až jednoho dne...

Soubor Malého divadla uvedl v sobotu 15. června před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově premiéru inscenace Pták Ohnivák a lišák Zorro. Název by snad mohl vzbuzovat obavy, že půjde o nějakou (post)moderní uměleckou "slátaninu", ale není tomu tak. Slovanské pohádky a původní mexická (aztécká, mayská) a karibská mytologie toho totiž mají společného více, než by se na první pohled zdálo: sluneční bohyni – Zlatovlásku, okřídleného zlatého hada – ptáka Ohniváka a v neposlední řadě mluvící zvířecí pomocníky – vlky, kojoty a lišky.

Autorem i režisérem této pohádkově laděné akční komedie pro celou rodinu je umělecký šéf Malého divadla Zdeněk Jecelín. Choreografie a pomocné režie se ujal Martin Vraný, dramaturgie je prací Petra Haška. Scénu navrhl Pavel Kodeda, kostýmy Edita Kurková. Hudební režie a produkce je dílem Martina Horáčka. Hudbu pro tuto inscenaci složili tito autoři: Martin Horáček, Ladislav Jamnický, Martin Galia, Jan Galia a Petr Hubík.

Ústřední role komediálního akčního příběhu ztvárňují Jan Vejražka (José), Lucie Škodová (Mária), Dominik Linka (Miguel) a Budlana Baldanová (Zlatovláska), roli hlavního padoucha si užívá Jiří Šponar. Kdo se skrývá pod maskou lišáka Zorra, bylo divákům poprvé prozrazeno až v den premiéry a ti z Vás, kteří se na přestavení teprve chystáte - si toto odhalení zajisté nenechte ujít. Velkou roli hraje v představení živá hudba, asi přitom nepřekvapí, že jádro kapely tvoří muzikanti ze základní sestavy skupiny Kašpárek v rohlíku. Poznámka navíc pro ty, kdo neumí španělsky: „lišák“ se v tomto jazyce řekne „zorro“ .

Na další reprízy se můžete těšit v termínech od 5. 7. až do 24. 8. 2013 (bližší informace a rezervace ZDE)


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů