Manželky opět trápí svého anglického krále...

Tweetněte nás!
Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a "otáčko" má za sebou úspěšné dvě třetiny své letošní sezóny. V červnu a červenci zde měli diváci možnost vidět všechny čtyři soubory Jihočeského divadla v představeních Král duchů a Třeštil, Divotvorný hrnec, Carmen, Rigoletto, Romeo a Julie či Pták Ohnivák a lišák Zorro.
V srpnu, který proběhne ve znamení činohry, je však také na co se těšit!

V těchto dnech uvádíme před otáčivým hledištěm v zámeckém parku hru z dílny dvojice Martin Glaser, Olga Šubrtová Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em). Tuto velmi úspěšnou komedii, která měla svou premiéru již v roce 2004 a stále se těší vyprodanému hledišti , uvádíme od 6. do 17. srpna (rezervace vstupenek ZDE). V komedii o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci, se v hlavní dvojroli představí všem jistě známý Oldřich Vízner.

Od roku 2004 vidělo tuto hru v 72 reprízách již cca 47 000 diváků, po dalších letošních 11 představeních to bude téměř 54 tisíc diváků. Z ohlasů našich diváků jsme pro Vás tentokrát vybrali jeden velmi povedený, napsaný dokonce ve verřích. Je od pana Jana Pavla Černého:

"Jindřich VIII. žen měl mnoho, avšak jen pár přežilo jich z toho. Samá dcerka, žádný syn, Krále popad velký splín. Jako vejce vejci podobný tu byl hospodský, co rád do sebe pivo lil. Sedm synů ten chlap měl, král mu je velmi záviděl. Cromwell tuze lstivý byl, krále s Jindrou zaměnil. Zmatek velký nastal všude, místo krále Jindra bude. Z krále hostinský je rázem, všichni myslí, že je blázen. Nakonec vše se v dobré obrátí, Jindřich VIII. na trůn se navrátí. Hospodský už doma leží, celý nový, celý svěží. Tím nám končí tragedie, anebo snad komedie..?" 

21. srpna se z královské Anglie 16. století přesuneme o další dvě století zpět do italské Florencie. V této době se totiž odehrává divácky velice oblíbená komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených Dekameron od renesančního básníka Giovanniho Boccaccia v dramatizaci Martin Glasera a Olgy Šubrtové. Komedii inspirovanou slavným dílem uvádíme až do 7. září (rezervace vstupenek ZDE).

Nezapomeňte ani na své ratolesti a udělejte si v pátek či sobotu společný odpolední výlet na točnu do krumlovského zámeckého parku , kde s vámi legendární lišák Zorro zatočí tím správným směrem v pohádkově laděné akční komedii Plták Ohnivák a lišák Zorro (termíny a rezervace vstupenek ZDE).


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů