Zvířátka v Malém divadle zbrojí proti stavbě dálnice

Tweetněte nás!
Tereza Karpianus

V Malém divadle jedna z nekrásnějších českých režisérek (ale nechte nám ji!) Tereza Karpianus připravuje pohádku pro nejmenší Zvířátka a Petrovští. Vrací se do Budějovic po několika letech, kdy u nás nazkoušela úspěšnou Čarodějku Jeniffer. Tentokrát už přijela s půlroční dcerou Zorkou.

O čem Zvířátka a Petrovští budou?

Je to příběh o čtyřech odepsancích, kteří najdou nový společný domov v rozpadlém domě a ten si opraví. Pak se na jejich sídlo snese hrozba v podobě stavby dálnice, kterou vede arogantní boháč Smogič. Zvířátka se s ním a s jeho poskoky utkají a své záhřmotí ubrání.

Doma ti žvatlá Zora. Na zkouškách se tři herci s loutkami na rukou vyjadřují povětšinou citoslovcemi typu "mééé" a "kykyryký". Nemagoříš? Dokážeš si ještě objednat kafe normální dospěláckou větou?

Nemagořím! To už se dávno stalo! A navíc – na Zoru nešišlám a takové kykyryký – to je velké sdělení a lze ho naplnit mnoha významy.

Režíruješ ty, nebo Zora? Pořád vás na jevišti vidím obě…

Režíruju to já. Zora s prstovými maňásky, které dostala od herečky Dany Chroustové, zkouší vlastní inscenaci. Zpracovává složitý vztah pandy a myšky.

Co si vybavuješ ze zkoušení Čarodějky Jeniffer?

Strašně moc věcí! Jak nám Zdeněk úplně změnil pojetí žáby Hilary Ezry. Jak osvětlovač JR pořád říkal, že ty světelné změny jsou moc prudké. Jak jsem po premiéře dostala dort. Jak se Jak herečka Lana ještě mluvila jen anglicky. Jak jsem na procházce potkala herce Honzu Höniga s jeho tehdejším psem a povídali jsme si o filmech. Jak jsem šla jednou do Sahary a pila tam něco divného s kávovým zrnem. A mraky dalších zážitků.

Když jsem vás naposledy po zkoušce potkal, odváželi jste jednu loutku na JIPku do dílen. Co se tomu kozlovi přesně stalo?

Měl poraněný roh. Z trkání. Více vám řekne Jiří Šponar.

Premiéra pohádky Zvířátka a Petrovští 22. 3. 2014, rezervace vstupenek ZDE!

Datum premiéry velkolepé story o pandě a myžii Zory Karpianus bude upřesněno. Prozatím se ji personál divadla snaží přinutit k dodání anotace.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů