Z médií
Deník
28. 4. 2017
www.operaplus.cz
26. 4. 2017
www.divadelni-noviny.cz
26. 4. 2017
www.divadelni-noviny.cz
26. 4. 2017
Deník
27. 4. 2017
zakulturou.cz
26. 4. 2017
českobudějovický.deník.cz
26. 4. 2017
Deník
26. 4. 2017
www.operaplus.cz
26. 4. 2017
scéna.cz
26. 4. 2017
Divadlo.cz
26. 4. 2017
Divadelní noviny
18. 4. 2017
Divadelní noviny
18. 4. 2017
Divadelní noviny
18. 4. 2017
MF dnes
24. 4. 2017
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Don Juan, 28. 4. 2017

Připojuji se k názoru, že Don Juan bylo jedno z nejhorších představeni které jsem v divadle viděl.        
Petr Volný

Je úchvatná! , 28. 4. 2017

Je úchvatná 26.4. Vůbec jsme netušily, co od této hry očekávat. Ale představení nás nadchlo. Hlavně hlavní postava (paní Bambasova) zvládla svoji roli s velkým nasazením a její zpěv byl neskutečně vtipný  a zřejmě i velmi náročný. Název hry ji přesně vystihuje.Půjdeme ještě jednou,protože školní představení si tak nevychutnate a také si o této zpěvačce něco nastudujeme.
Zuzka a Káťa

Kronikáři, 28. 4. 2017

Každý kdo má nějaký vztah k historii by měl vidět #Kronikáři - stručné dějiny světa v muzikálu. Chvíli se upřímně smějete a chvíli vás úplně mrazí nad silou připomínaného okamžiku. Jsou tam chybky, slušelo by tomu větší jeviště, lepší srozumitelnost textů a hlavní hrdina má dredy, ale stejně prostě skvělé - hrozně mě to zasáhlo. Scéna z bitvy o Británii má neuvěřitelnou sílu. Díky za tohle představení!
Michal Šimek

Don Juan, 26. 4. 2017

Mě se premiéra Juana nelibyla vůbec.  Kotýmy:  zlaté plavky mezi  rokokokem, hrozné (dívky s míčem mělo být nejspíš erotické dusno- HRUZA)                                                                   Scéna:  vše odehrané na  hnědém molitanovém poli a naboso?                        světla:  vlastně  žádné větší změnynebyly , takže v závěru byla velká nuda(Proč nehrála zadní ruka?)          A teď to nejzákladnější.  Režisér nutil herce nehrát a postavy neměly žádný vývoj.    Vzniklo jakési nudné loutkové divadlo bez emocí.
Milan Bláha

Don Juan, 25. 4. 2017

Klasická inscenace v novém aktualizovaném provedení. Přiměřené, vkusné, nápadité. Zůstal zachován humor i morální apel. Představení mohu doporučit i těm, kteří již je v  jiných nastudováních viděli vícekrát. Dávám palec nahoru.
Václav Binder

Dekkadancers na jihu, 18. 4. 2017

Opravdu obstatstnujici vsechny, jak divaky, tak tanecniky. Takovy byl alespon muj pocit z premiery. Jeste dlouho jsem si to dozivala. Diky vsem. A kdo nevidel, musi videt.
Jarka Vlčková

Divadelní dílny do škol, 18. 4. 2017

Divadelní dílna, 31. 3. 2017 - Byl to jeden z nejlepších výletů, na kterém jsme se školou byli. Na začátku jsme dabovali scénku z filmu Asterix a Obelix. Poté jsme šli do jiné místnosti a tam jsme naopak měli zvuky a museli jsme zahrát scénku. Podle mě největší zábava byla, když jsme si na konci pouštěli naše nadabované scénky. Lukáš, ZŠ Hrdějovice / Moc se mi to líbilo, protože u dabování jsme poznali, jaké to mají dabéři těžké, když musí několikrát nadabovat celý film a když udělali chybu, musí to celé dělat znovu, určitě všem doporučuji. Marek, ZŠ Hrdějovice
Ivana Šimková, ZŠ Hrdějovice

Kronikáři, 12. 4. 2017

Klobouk dolů před odvahou ředitele divadla a klobouk dolů před výsledkem. Vzniklo mimořádné dílo, které zvýšilo prestiž Jihočeského divadla. Obrovská energie mě strhla od prvních tonů hudby a vydržela celé představení. Takové nadšení herců jsem viděl na spoustě scén v zahraničí, u nás je výjimkou. Divadlo je relativně malé a doporučuji ještě popracovat na síle zvuku orchestru a síle zpěvu. Určitě přijdu ještě několikrát, protože takové představení se nedá plně prožít během jedné návštěvy. Velmi děkuji Vám všem! Jen tak dále a hrajte každé další představení se stejnou energií a radostí. Je to nakažlivé. 
František Hlaváč

Je úchvatná! , 10. 4. 2017

V sobotu 8.4.2017 jsem již podruhé byla na představení "Je úchvatná" a opět jsem se skvěle bavila. Paní Bambasová je nejen úchvatná ale také úžasná. Její  herecký a pěvecký výkon se nedá slovy popsat, ten se musí zažít. Děkuji za báječný sobotní večer.
Věra

Je úchvatná! , 10. 4. 2017

Děkuji za krásný večer. Paní Bambasová byla opravdu úchvatná stejně jak pan Hruška. Pochvala patří i ostatním hercům. Přeji mnoho úspěchů a spokojených diváků.
Pavel Dvořáček

Příležitost dělá zloděje, 6. 4. 2017

Vážený pane Sainere, děkujeme Vám za Váš příspěvek, všech názorů diváků si vážíme, samozřejmě i těch kritických, a všem věnujeme maximální pozornost. Naprosto se s Vámi nechci přít, jak se říká, proti gustu žádný dišputát, Váš názor respektuji, ačkoli pro Vás asi nebude překvapením, přiznám-li, že vaše stanovisko nesdílím. To by celá inscenace vypadala patrně jinak. Jsem si však velmi silně vědom toho, že preference diváků se velice různí. Věnujeme proto velkou péči tomu, abychom měli natolik pestrý repertoár, abychom uspokojili potřeby pokud možno všech. Dle Vašich slov jste patrně milovníkem opery v tradičnějším provedení, což Příležitost skutečně není a nebyl to ani dramaturgický záměr. Vyhozené peníze to však ani zdaleka nejsou, ba naopak, jedná se o jednu z nejméně nákladných operních inscenací za poslední dobu vůbec a už jsme s ní absolvovali i dva velice úspěšné zájezdy s nadšeným ohlasem do Písku a Tábora. Cílili jsme, pravda, spíše mimo řady tradičního operního publika, snaha byla oslovi  t mladé publikum, nebo takové, které dosud k opeře cestu příliš nenalezlo. Na resumé, zda tento záměr vyšel či nikoli, je ale zatím stále brzo. Rád bych Vás však pozval na jiná naše operní představení, doporučuji třeba Dítě a Kouzla, nebo Trubadúra, případně ještě Bystroušku a Rusalku na OH, to jsou určitě tradičněji uchopené opery. Věřím, že si z naší nabídky určitě vyberete a do JD se budete rád vracet. Se srdečným pozdravem
Tomáš Studený, umělecký šéf opery JD

Dekkadancers na jihu, 6. 4. 2017

Úžasné představení,moc děkuji všem,co se na něm podíleli! Děkuji za krásný večer.
Anna Strnadová

Příležitost dělá zloděje, 5. 4. 2017

Dobrý den, 3.4. jsem se účastnil opery Příležitost dělá zloděje, která se mé babičce líbila a říkala mi, ať Vám můj názor nepíšu, ale mě osobně toto představení velmi zklamalo. Myslel jsem si, že jdu do divadla a né do kina, tak není zapotřebí v pozadí něco promítat na plátně nebo přehlušovat zpěv a sbor tím, že pustíte zvuk deště přes reproduktory. Opera je klasický žánr a tudíž by měla zůstat tak klasická, jak jen to jde, protože zbytečné modernizace jí jen škodí. Není nad operu v originále a bez úprav. Dále si nemyslím, že Rossini, který zemřel v roce 1868, by zpíval o tom jak jede auto po dálnici a je tak velká bouřka, že ani střerače to nestíhají stírat. Zvlášť si to nemyslím proto, že 1. automobil byl vynalezen až v roce 1886 což je o 74 let později, než byla vydána tato opera. Myslím si, že za toto představení to byly doslova vyhozené peníze. Zároveň musím vyzdvihnout výkon zpěvačky Kristýny Vylíčilové, která má nádherný hlasový fond. Zde bych měl jeden dotaz. Když máte kapacity na to dělat opravdovou operu, proč jí neděláte? V hudebním/divadelním umění není nic hezčího než klasická opera a nemusí jí zpívat Bezcala, Netrebko ani Garanča.
Lukáš Sainer

Kronikáři, 4. 4. 2017

Byl jsem velmi mile potěšen, mělo to šmrnc. Zejména hudba a technické efekty mě uchvátily. A jako kronikář jsem si uvědomil i některé životní věci... Díky za krásný kulturní zážitek. 
Jiří Cukr, kronikář městyse Ledenice

Dekkadancers na jihu, 3. 4. 2017

Vedle nepřehlédnutelného Ateliéru 3D má Jihočeské divadlo od pátku stejně nepřehlédnutelný "Tanec 3E". Což po zhlédnutí páteční premiéry nejnovější inscenace baletního souboru s radostí konstatuji: triptych choreografií z dílny dnes už renomovaných Dekkadancers se totiž úchvatným způsobem postupně dotýká věcí Existenciálních (Přesně včas), Erotických (Faunovo odpoledne) a Ekvilibristických (Elixír). Tedy cítění času, smyslné stránky lidského života i akrobatických schopností lidského těla. Další vítaná transfúze krve do historické divadelní budovy. Gratuluji!
Ivan Ortner
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 53 + 52 je:
© 2002 - 2017 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice