Z médií
Deník
28. 6. 2017
Deník
28. 6. 2017
Deník
28. 6. 2017
MF dnes
26. 6. 2017
scéna.cz
26. 6. 2017
Literární forum
21. 6. 2017
Týden.cz
21. 6. 2017
Deník
21. 6. 2017
Deník
21. 6. 2017
TV Jéčko
19. 6. 2017
Právo
19. 6. 2017
Deník
17. 6. 2017
scéna.cz
19. 6. 2017
Divadelní noviny
13. 6. 2017
Divadelní noviny
13. 6. 2017
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Divadelní dílny do škol, 27. 6. 2017

Divadelní dílny do škol, 23. 6. 2017 - bajka O lvovi a myšce: Jménem třídy 1.C ZŠ Rudolfov chci poděkovat skvělým lektorkám Vendule a Stáně - po roce opět skvělé !!!!
Marie Jakubcová, ZŠ Rudolfov

Interaktivní prohlídky divadla, 27. 6. 2017

I letošní prvňáčci se dočkali interaktivní prohlídky JD. Museli však počkat, až se naučí číst. V divadle je čekalo spoustu dobrodružství a zajímavostí. Byl to pro ně silný zážitek, hlavně zkouška baletního souboru se jim vryla do paměti. Děkujeme!
Marie Jakubcová, ZŠ Rudolfov

Pes baskervillský, 26. 6. 2017

Dobrý den, byla jsem u vás 24.6.17 na představení poprvé. Zážitek byl nepřekonatelný, všichni herci byli úžasní a to co předvedl pan Suchý v hlavní roli bylo prostě neuvěřitelné. Děkuji moc za báječný večer.
Martina, Domažlice

Pes baskervillský, 26. 6. 2017

Dne 23.6.2017 jsme s manželem a synem shlédli toto představení a byli jsme nadšení. Všem skláníme hluboký obdiv za skvělé herecké výkony. Vyšlo nám i krásné počasí a herci skvěle zvládli své role a tato hra se perfektně hodila do prostředí, které se v zahradě nachází. Docela jsme se i pobavili a zasmáli a opravdu to stálo za to. Jen možná stojí za zmínku jedna negativní věc a to, že zrovna v tento den se v téže zahradě konala tzv. Barokní noc. Myslím, že to nebylo příliš vhodné jak pro herce tak pro nás diváky, neboť hudba z této akce byla poměrně dost hlasitá a narušovala tak celou hru a kazila tak celou atmosféru. Obzvlášť pro herce to nebylo zrovna dvakrát příjemné. Za zmínku ovšem stojí říct, že i v této situaci se herci dokázali povznést nad celou věcí a zvládli do děje vtáhnout vtipnou poznámkou.....o hlučnosti jakési estrády z dálky a odlehčit tak napětí celé vzniklé situace. Příště by se vedení města mělo nad takovým jednáním zamyslet a včas předejít vzniklým nepříj  emnostem, které nejsou příjemné hercům ani divákům.  Hru vřele všem doporučuji.
Martina s rodinou

Pes baskervillský, 26. 6. 2017

Včera jsme navštívíli představení Psa baskervillského a odcházeli jsme naprosto nadšeni. Jiří Suchý z Tábora předvedl vynikající výkon a skvělý komediální talent a také ostaní herci zaslouží veliké uznání. Děkujeme.
Kratochvílovi

Pes baskervillský, 19. 6. 2017

Ve čtvrtek jsme navštívili představení Pes baskervillský. Byli jsme nadšeni stejně jako vloni z Robina Hooda. Všichni učinkující si zaslouží obdiv za své výkony. Děkujeme
Sedláčková

Pes baskervillský, 14. 6. 2017

Spolu s manželkou sme nedávno oslávili už 40.výročie spoločnej cesty životom. Zaumienili sme si, že si pri jubileu venujeme zážitkový program. Mali sme už dlhšie naplánovaný pobyt v Českých Budejoviciach. Keďže sme milovníci divadla, tak sme túžili v rámci nášho programu navštíviť aj nejaké kultúrne podujatie, ideálne divadelné predstavenie. Ja sám som kedysi dávno (1963-1966) často navštevoval Juhočeské divadlo, na ktoré mám pekné spomienky. Vyvrcholením nášho pobytu v nádhernom juhočeskom kraji, aj vďaka Vám, tak bolo výnimočné divadelné predstavenie v Českom Krumlove. Tento jedinečný zážitok nám natrvalo zostane v pamäti a určite si pritom spomenieme aj na Vás. Aj keď v ten večer v hlavnej úlohe nehral Karol Roden, nijako to neovplyvnilo celkový umelecký zážitok z predstavenia. Aj v tomto prípade platí, že nie sú veľké alebo male role, ale len malí a veľkí herci. Celý herecký súbor odohral toto predstavenie s maximálnym nasadením, čo dnes nie je vždy samozrejmosť. Takže poďakovanie patrí aj všetkým účinkujúcim. Náš výlet dopadol nad očakávanie a určite sa do tohoto kraja radi vrátime.
Viera a Milan Žilavý

Pes baskervillský, 14. 6. 2017

Příjemná letní podívaná. Krumlovský Pes baskervillský je spíš komedií než detektivkou, přesto mu nechybí atmosférické scény, které jsou výsledkem chytrého využití prostředí zámeckých zahrad. Zelenka si pohrává s detektivními klišé a daří se mu dostat do ponurého případu spoustu humoru, aniž by tím narušil strukturu příběhu. Oproti předloze Sherlock vyřeší dokonce ještě další dva případy. J. Suchý z Tábora prokazuje svůj výrazný komický talent a cit pro situační i konverzační humor, Holmes je v jeho podání spíš podivín než génius. Velmi dobří jsou i V. Limr, H. Dvořáková či P. Oubram. 80 %
Lukáš Dubský, i-divadlo.cz

Koncert baletní školy, 5. 6. 2017

Dobrý den, chci touto cestou, nejen jako divák, poděkovat za krásný zážitek při představení baletní školičky Jihočeského divadla. Jako rodič jedné malé baletky chci velice poděkovat Jihočeskému divadlu za možnost rozvíjet dětskou duši v oblasti baletu a vést tak děti k lásce k umění. Vím sama, neboť jsem profesí pedagog, jak náročná je to práce. Proto chci velice vyzdvihnout trpělivost a profesionalitu, jak pedagogickou, tak uměleckou, pana Mgr. Sergeje Škalikova. 
Radka Šulistová s rodinou

Koncert baletní školy, 5. 6. 2017

Děkujeme za krásný zážitek z koncertu baletní školy. Výkony všech tanečnic a tanečníků byly úžasné, choreografie nápadité a pan profesor Škalikov má náš hluboký obdiv.
Kopsovi

Interaktivní prohlídky divadla, 29. 5. 2017

Interaktivní prohlídka Jihočeského divadla, 16. 5. 2017 Bylo zajímavé, že jsme si prohlédli divadlo a zároveň jsme si zahráli zajímavou a poučnou hru. Poznali jsme, kdo všechno tu pracuje, a všichni jsme se na chvíli stali zaměstnanci. Někdo byl jevištní technik, baletka, zvukař, režisér... Byli jsme také rádi, že jsme si mohli poslechnout zkoušku vašeho orchestru a měli možnost nakouknout do každé části divadla. Paní i pán, kteří nás doprovázeli, dokázali vše skvěle vysvětlit a okomentovat. Děvčata zaujaly hlavně kostýmy, paruky a maskérna.
Žáci 5. A ZŠ L. Kuby

Mikádo, 17. 5. 2017

Jelikož jsem velký fanda britské kultury, nemohl jsem si nechat ujít představení hry Mikádo v pátek 5. 5. 2017 a to i přes to, že jsem musel za "kulturou" v páteční odpolední špičce jet z Prahy do Českých Budějovic. Samotné představení však opravdu vše vynahradilo. Pojetí bylo opravdu zajímavé a překlad pana Žantovského kupodivu neztratil moc pověstného anglického humoru. Herecké výkony byly opravdu dobré, občas sice trochu nezapadlo pár drobností do celkového pojetí, ale vše nakonec zafungovalo dobře. Pokud by v příštích sezónách došlo k nastudování některé z dalších her Gilberta a Sullivana, rád se zase přijedu podívat.
Jan Kotouč

Mikádo, 9. 5. 2017

V pátek 5.5.2017 jsem byla na druhé premiéře operety Mikádo. Představení je hravé, veselé, plné vtipných scének a pestrých kostýmů. Trochu k zamyšlení nutí autor diváky filmovou projekcí nad "vchodem/východem" na scénu/ze scény. Velmi mne pobavila svým výstupem paní Volfová a jako vždy skvělý výkon podal pan Průdek. Jen bych poprosila, aby na začátku druhé části představení "neplýtvaly" herečky tolik lakem na vlasy. Vůně laku dráždí diváky sedící v předních řadách ke kašli a hra je tím rušena. Děkuji.
Věra

Don Juan, 4. 5. 2017

Představení Don Juan bylo skvělé. Herecké výkony na místě, obvzlášť hraní Tomáše Havlínka. Někomu by se mohlo zdát, že vsuvky, ve kterých tancovaly dívky, byly nemístné, ale v představení si našly své místo. Jako celek mě představení uchvátilo, děkuji.
František Procházka

Trubadúr, 3. 5. 2017

Trubadúr 29.4. - Chci Vám velmi poděkovat za toto úžasné představení. Byl to opravdu zážitek. Děkuji za krásný večer.
Milena Baštářová
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 383 + 9 je:
© 2002 - 2017 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice