Z médií
Deník
22. 3. 2019
Právo
22. 3. 2019
Hospodářské noviny
21. 3. 2019
Právo
21. 3. 2019
Jižní Čechy Teď
20. 3. 2019
Divadelni-noviny.cz
20. 3. 2019
Jihoceskykalendar.cz
20. 3. 2019
Informuji.cz
20. 3. 2019
c-budejovice.cz
19. 3. 2019
Divadlo.cz
19. 3. 2019
Týden.cz
19. 3. 2019
Deník
18. 3. 2019
Deník
18. 3. 2019
Rozhlas.cz
18. 3. 2019
idnes.cz
17. 3. 2019
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Téměř dokonalá láska, 18. 3. 2019

Naprostá esence hereckého divadla. Od první chvíle, kdy Beáta Kaňoková promluví jako 12letá Chloe, jsem byla představením naprosto pohlcena. K tomu vynikající Tomáš Drápela a Pavel Oubram v též velice náročné roli.
Bavilo mě, že hra nedává jasné mantinely, jednoznačné odpovědi, ale jen naznačuje východiska a z těch čerpá psychologii postav.
Pokud je toto jihočeský standard, potom věřím, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý (kdo má rád divadlo). 80 %

Pavla Haflantová, i-divadlo.cz

Téměř dokonalá láska, 18. 3. 2019

Skutečností inspirovaný děsivý příběh dívky, jež strávila několik let v naprosté izolaci, může být v originálním znění pozoruhodným textem (těžko mohu posoudit), ale minimálně v překladu J. Sloupové mnohé situace a dialogy vyznívají vykonstruovaně a nevěrohodně. Scénograficky nebylo šťastné použití přímo snímaného videa, jehož obraz se proti zvuku příliš zpožďoval. Jinak režijně obstojné, vysloveně se podařilo dosáhnout značné působivosti drsných scén mezi dívkou a únoscem. Náročnou roli odvedla B. Kaňoková úctyhodně, P. Oubram překvapil v jiné poloze, T. Drápela roli rovněž vystihl. 60 %

Pavel Širmer, i-divadlo.cz

Ďáblův sluha, 12. 3. 2019

Představení bylo skvělé, perfektní scéna, hudba a kostýmy, herecké výkony všech dokonalé, děj měl spád i napětí i pointu, nádhera, nádhera! Děkujeme!

Dagmar Vodičková

Klíče odnikud, 12. 3. 2019

Silný a emotivní balet, jenž stojí hlavně na výborné choreografii Petra Zusky. Povedlo se jí velmi dobře naladit na krásnou hudbu Dvořákova Requiem a dohromady vytvářejí opravdu nádherné obrazy, které vás dokážou zasáhnout. Také samotná scéna je velmi působivá, respektive hlavně provedení všech dveří a práce s nimi. Nic nelze vytknout ani všem tanečníkům, kteří dle mého předvádí skvělé výkony. Po všech stránkách tedy hodně vydařený počin, na který se vyplatí určitě zajít.

Jan Pařízek (i-divadlo.cz)

La traviata, 12. 3. 2019

Zprvu jsem se bála moderního pojetí, ale nakonec jsem zjistila, že není proč se bát. Bylo to úplně famózní představení. Paní Jana Šrejma Kačírková mi zase ukázala, proč je mým vzorem. Věřila jsem jí jako Violettě každé její slovo, pohyb, gesto. Tolikrát mě dokázala rozplakat. Byla naprosto nepřekonatelnou Violettou. Dále pak výborní muži - v roli Alfréda Germonta úžasný Peter Malý a v roli Giorgia Germonta byl obsazen Svatopluk Sem, který je za tuto roli velice uznávaný. Bylo to úplně fantastické. Moc děkuji všem, kteří se na této opeře podíleli.

Andrea

La traviata, 12. 3. 2019

Krásné představení, zážitek, který vás vezme za srdce, vřele doporučuji.

Daniela

To, co žije pod tvojí postelí, 12. 3. 2019

Krásný, krásný, moc povedený. Trochu jsem se bála, ale hodně i smála. Jste úžasný, všem doporučuji, nejen dětem. Díky za hezký podvečer.

Karolína Honsová

Zpívání v dešti, 12. 3. 2019

6.3. 2019 jsme měli čest vidět nádherný muzikál Zpívání v dešti. Představení nás dostalo svým nevtíravým humorem, z hudebního doprovodu jsme byli nadšeni a spolupráce herců s orchestrem dodala vystoupení ještě větší kouzlo. Mockrát děkujeme za krásný zážitek.

N. Fatková

Zpívání v dešti, 8. 3. 2019

6.3. 2019 jsme měli čest vidět nádherný muzikál Zpívání v dešti. Představení nás dostalo svým nevtíravým humorem, z hudebního doprovodu jsme byli nadšeni a spolupráce herců s orchestrem dodala vystoupení ještě větší kouzlo. Mockrát děkujeme za krásný zážitek.

 

N. Fatková

Utajený koncert #7, 8. 3. 2019

Ráda bych se zúčastnila Utajeného koncertu, bohužel jsem lístek již nedostala. Je to nevšední nápad pořádat tyto koncerty a patří velký dík pořadatelům. 
 

Ludmila

To, co žije pod tvojí postelí, 8. 3. 2019

Krásný, krásný, moc povedený. Trochu jsem se bála, ale hodně i smála. Jste úžasný, všem doporučuji, nejen dětem. Díky za hezký podvečer.

Karolína Honsová

GAME, 6. 3. 2019

Ahoj, dobrý deň! Chcela som vám poďakovať za úžasný zážitok z predstavenia GAME v Prahe v Divadle NOD. Vôbec som netušila, do čoho idem a aj som sa trochu obávala, ale po skončení som mala jedine chuť hrať to znovu. Neskutočne prepracované, klobúk dolu. Za toto by ste normálne mali dostať nejaké ocenienie :) Ešte dlho sme s priateľom rozoberali všetky detaily a možnosti, ktoré nám hra ponúkala a čo by sme vtedy a vtedy urobili ináč a čo všetko by konkrétny charakter mohol zmeniť. Moc sme si to užili, aj napriek tomu, že môj priateľ sa mal v hre zamilovať a zosobášiť s barmankou, ale máte to odpustené (nakoniec ste ho tesne pred svadbou zastrelili) :)) Jedine čo by som vytkla je to, že bolo na hru veľmi málo času a tým, že sa hry účastní veľa ľudí, bol zo začiatku na javisku chaos a dlhšie trvá, kým sa človek zorientuje o čo vôbec ide a čo sa od neho očakáva. Pre niekoho, kto do toho vstupuje prvý krát, je to príliš veľa dojmov a nevie na čo sa má skorej sústrediť a tak stratí veľa času. Pre mňa by sa kľudne hra mohla hrať aj pol dňa :) Prajem vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili na tvorbe GAME, ešte veľa super predstavení a spokojných hráčov!

Emília Skokanová

La traviata, 5. 3. 2019

Vážení přátelé, v rámci předplatného zhlédla jsem v Hradci Králové operu Traviata v provedení vašeho souboru.. Jsem starší ročník a přiznám, že jsem měla trochu oobavy z moderního provedení. Nakonec hlediště aplaudovalo vstoje a já odcházela rozechvělá, nadšená, okouzlená. Výkony přestavitelů jednotlivých rolí, úžasnou choreografií, kostýmními návrhy, scénou, prostě úžasné nádherné představení. Děkuji vedení FHK za tento výběr a hlavně Jihočeskému divadlu za nepřekonatelný a nezapomenutelný zážitek.

Bohdana Hudská

4. 3. 2019

Nekonečný příběh českokrumlovské točny Tomu, kdo sleduje osud Otáčivého hlediště v Českém Krumlově, se z názorových veletočů kolem jeho další existence v zámecké zahradě musí doslova točit hlava.
Komise, která se budoucností točny zabývá, totiž 27. února 2019 přijala návrh ministra kultury Antonína Staňka, aby zařízení v zahradě zůstalo i nadále. Pan ministr má o tomto rozhodnutí komise v nejbližších dnech jednat v Paříži se zástupci UNESCO. Starosta Českého Krumlova Dalibor Carda i ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek jsou rozhodnutím překvapeni. Náměstek hejtmanky Pavel Hroch uvedl, že kraj i město potvrdily postoj, že má být hlediště zachováno tam, kde je.
Přitom ještě nedávno byly ve hře prakticky tři varianty. Město České Budějovice upřednostňovalo řešení, aby se nové hlediště posunulo o sedm metrů z hlavní osy zahrady nebo aby zůstalo na současném místě s tím, že je bude možné mimo dobu představení zasouvat do země, případně se po sezoně úplně demontuje. Další možností bylo i přesunutí točny zcela mimo zámeckou zahradu.
Možná jen pro úplnost stojí za zmínku, že před lety se zvažoval i návrh na přestěhování točny mimo Český Krumlov, např. na českobudějovickou Dlouhou louku.
Ředitel Jihočeského divadla stejně jako Česká komora architektů upřednostňují přesun hlediště do tzv. divadelního traktu v bývalém zahradnictví. Podle českokrumlovského starosty kvůli prodloužení zahrady dokonce zastavili změnu územního plánu.

Asi největšími odpůrci zachování točny na původním místě jsou památkáři, podle nichž narušuje charakter barokní zahrady. Těm se rozhodnutí komise zřejmě líbit nebude.

České Budějovice by měly, po ministrově jednání v Paříži, vyhlásit (pokolikáté už?) architektonickou soutěž na novou podobu točny. Na to snad peníze mají, na stavbu nové točny ani náhodou. Komise doporučila, aby správce zámku, Národní památkový ústav, na základě žádosti Českých Budějovic prodloužil dobu nájmu do roku 2025.

Na budoucí podobu a umístění nové točny si tedy budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Na tom nezmění nic ani to, že platnost prodloužení kolaudačního rozhodnutí dočasné stavby skončí již koncem roku 2020, a pravděpodobně ani skutečnost, že na její životnosti se podepisuje hlodající zub času.

A tak zatímco architekti budou vymýšlet a kreslit, Českobudějovičtí budou spořit, zastánci (potenciální diváci i řada politiků) a odpůrci (především památkáři) setrvání točny na stávajícím místě se budou hašteřit, žádostivý divák bude přicházet zámeckou zahradou k hledišti, jež spolu s mohutnou osvětlovací rampou vytvářejí jakési nevzhledné monstrum, a těšit se na to, že ho po zaplacení vstupného svezou na kolotoči. Sluší se ale poznamenat, že tato lidová atrakce je prakticky pořád vyprodaná.

Tak hlavně, ať se točí!

Zdeněk Lanz

Její pastorkyňa, 28. 2. 2019

Její pastorkyňa - nejlepší představení Jihočeského divadla, které jsem kdy viděl.

Jaroslav Křešnička
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 3 + 466 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů