Z médií
MF dnes
25. 3. 2017
Deník
24. 3. 2017
BUDLive
jaro 2017
divedove.blogspot.cz
21. 3. 2017
MF dnes
22. 3. 2017
Právo
22. 3. 2017
Deník
22. 3. 2017
www.divadelni-noviny.cz
22. 3. 2017
zakulturou.cz
21. 3. 2017
Deník
21. 3. 2017
Týden.cz
21. 3. 2017
Deník
18. 3. 2017
Deník
18. 3. 2017
Zur Zeit
3. 3. 2017
www.rozhlas.cz
19. 3. 2017
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Kronikáři, 24. 3. 2017

Dobrý den. Rád bych zareagoval na komentář paní Maršíkové: Nejsem v divadelním prostředí úplným nováčkem a měl jsem příležitost shlédnout jak klasické zahraniční, tak i nové české muzikály a dovolím si s komentářem paní Maršíkové nesouhlasit v podstatě ve všech bodech mimo kolegiálního smíchu a nevyváženosti v hlasitosti zpěvu a orchestru. Dlouho jsem považoval muzikál za skomírající žánr, který už neví, kudy kam. Kronikáři mě přesvědčili o opaku. Jen tak dál!!! O kvalitě svědčí i pobouření této dámy. Její komentář mi přijde naprosto nemístný a určitě jí nejde o nic jiného, než o poplivání poctivé divadelní práce. Jak asi každý soudný člověk pochopí, tato recenze je více obrazem recenzenta, než jakéhokoli díla. Všem z JD děkuji a přeji mnoho úspěchu.
Michal Kleil

Kronikáři, 23. 3. 2017

V pátek jsem měla možnost shlédnout premiéru Kronikářů, tedy nejdražší inscenace této sezóny. Nadšení dosavadních recenzentů rozhodně nesdílím, a to i přes to, že jistá pozitiva u tohoto představení jsem také zaznamenala, přičemž jsem si vědoma, že veškerá hodnocení jsou samozřejmě ryze subjektivní. POZITIVA PŘEDSTAVENÍ z mého pohledu jsou tato: místy vtipná a nápaditá choreografie – nejvíce se mi líbil „mamut“ ve stínohře, dále radostná energie většinou vyzařující z účinkujících, bezprostřední herecký výkon malé holčičky – sestry hlavního hrdiny a – SNAD – texty písní. To „snad“ píšu proto, že texty byly v naprosté většině přehlušeny zvukem orchestru, takže jim bylo jen velmi málo rozumět, nicméně ze zachycených útržků usuzuji do pozitivna. Dále bych uvedla několik vtipných hudebních momentů (např. motiv Dvořákovy „Novosvětské“ při doplouvání Kolumba do Ameriky. Tím mnou zachycené plusy končí. NA OPAČNOU MISKU VAH pak kladu, jako celek, nepříliš nápaditou, hlučnou hudbu za  loženou na ostinatních rytmech a deklamaci. Hudební složku u muzikálu vnímám – obecně - jako velmi podstatnou a upřímně - konkrétně u Kronikářů - neumím si představit NIKOHO, kdo by si CD nahrávku z tohoto muzikálu zakoupil a dobrovolně ji doma poslouchal. Za další negativum inscenace považuji již výše zmíněnou minimální srozumitelnost textu a nule blížící se pochopitelnost demonstrovaného příběhu, podpořenou – zejména pro dětského diváka, který nemusí být dostatečně na představení „připraven“ – neustálými „reinkarnacemi“ ústřední dvojice otce a syna. I klíčový moment děje, kterým je „ztratit se v dějinách“ vnímám jako poněkud problematický, ale:  „Budiž!“. Rozporuplné dojmy mám z kostýmů: ač některé kostýmy byly velice hezké a dětskému světu blízké, zejména muži „s bříškem“ přiodění v černých „arabských“ kalhotách typu značně vytahaných dědečkovských „podvlíkaček“ s velmi nízkým sedem působili komicky a nalézali se – alespoň pro mne -  na hraně estetické snesitelnosti. Znač  ně nevěrohodně a zinscenovaně během premiéry působily výbuchy smíchu z publika, které zaznívaly takřka nepřetržitě a výhradně z pravé části parteru. Kromě těchto „smaček“ (zřejmě něco jako najaté „plačky“ na pohřbech – jen s jiným úkolem), které se řehnily i tehdy, když opravdu nebylo čemu, se totiž tak často nikdo nesmál…. Co napsat závěrem? Vím, že dvě pedagožky (konkrétně ze ZŠ Nová a ZŠ Máj v ČB), které na premču vyrazily s plánem okouknout představení, na které by chtěly vyrazit se svými třídami, od svého úmyslu upustily. Jako slibovaný „silný příběh“ s „významnou edukativní složkou“ toto představení zřejmě nevyhodnotily.  Můj osobní výsledný dojem z představení: z možných 100% tomuto veledílu dávám, díky entusiasmu a profesionálnímu nasazení účinkujících, necelých 30, zkrátka takový Ein Kessel buntes v novém kabátě.
Ludmila Magdalena Maršíková

Kronikáři, 22. 3. 2017

Kronikáři – skvělé představení. Nápad, myšlenka, vtip, nadsázka, pointa – všechny věci, které se v běžné muzikálové produkci nevidí a tady jsou naservírovány divákovi přímo pod nos. Skvělé melodie, nápadité texty… Myslím, že čekání na Kronikáře se vyplatilo. Celé představení stojí mimo jiné na výkonech ansámblu Malého divadla, které ukazuje, že není jen divadlo pimprlat pro děti. Je vidět, že by nemělo být veřejností přehlíženo. Byla jsem nadšená také „poznámkovým“ programem. A v neposlední řadě – od včerejška, kdy jsem představení viděla, nemůžu dostat z hlavy melodie písniček, takže doufám, že bude nějaké CD ;-)
Lenka

Úča musí pryč!, 20. 3. 2017

Režii se podařilo balancovat na hranici komedie s vážností problémů, jež se v ní probírají. Realisticky a nekompromisně odhaluje charaktery jednotlivých modelově napsaných postav, ale naštěstí nespadá k moralizování. Herecky typově přesné obsazení, devízami nastudování jsou dynamičnost celku (onem pověstný „řetěz“ inscenaci spadne jen na chvíli po odchodu Úči) a souhra všech šesti účastníků sezení, na němž má dojít o odvolání třídní učitelky. Vyzdvihnout musím zejména dámské obsazení včele s V. Hlaváčkovou a D. Bambasovou. Bylo by zajímavé vidět tyto dvě dámy v nějakém komorním hereckém duelu! 70 %
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Kronikáři, 20. 3. 2017

Nápadité kostýmy, hezká hudba a dobra nálada všech účinkujících. Bravo Budějovice!
Kristina Vancl

Trubadúr, 20. 3. 2017

Ich war positiv überrascht, als ich die deutsche Übersetzung bei der Oper lesen konnte. Die Aufführung hat mir sehr gut gefallen und weil ich den Text vor mir hatte, war es besonders schön! Bitte sagen Sie es weiter! Für die nächste Vorstellung nehme ich noch mehr Leute mit. (Byl jsem příjemně překvapen, že jsem si v programu mohl přečíst obsah opery v němčině. Nastudování opery se mi moc líbilo i proto, že jsem text měl před sebou, vše bylo opravdu krásné. Prosím, pošlete to dál. Na další představení určitě přijedu i s dalšími příznivci opery.)
Franz Gabler

Kronikáři, 20. 3. 2017

Společnou inscenaci všech čtyř uměleckých souborů JD s názvem Kronikáři neváhám po premiérovém zhlédnutí označit jako vítanou "transfúzi krve" do historické divadelní budovy. Nezáleží ani tak, odkud tato "krev" proudí nejvíce - je to samozřejmě ze souboru Malého divadla - ale KAM doproudí a CO způsobí. Ano, doslova STRHUJÍCÍ představení, jež má velkou šanci nejen edukativní (což je zřejmě hlavním záměrem), ale předvést všechny divadelní složky v nejlepším možném světle, choreografií počínaje, přes "akční" scénografii, vtipné kostýmy připomínající oblíbené dětské lego, rytmické hudební výrazivo ženoucí děj doopravdy kupředu až ke vzájemné herecké souhře. Jen tak dál! P.S.: Uvítal jsem též sympatické vybočení v grafickém zpracování opravdu vtipného programu k inscenaci.
Ivan Ortner

Trubadúr, 16. 3. 2017

Dne 14. března jsme měly možnost shlédnout operu Trubadúr. Byl to pro nás krásný večer a hluboký zážitek. Děkujeme tímto všem tvůrcům, ze všeho nejvíce pak Elišce Weissové a Alexandru Beňovi za jejich výkony.
Jaroslava Kubátová a Zdeňka Kasková

Holka nebo kluk , 6. 3. 2017

Super jsme se bavily na představení Holka nebo kluk. Miláček Daniel a pánové Průdek a  Vesely byli úžasní. Hlavní představitelka trochu přehrávala, ale jinak bezva večer.
Eva a Zuza

Knězovy děti, 3. 3. 2017

Rozhodně se nejedná o komedii. Hořká, balkánská? Ne, to ne. Děj obsahuje příliš mnoho vážných témat (nejen křesťanství) a problémů světa (nejen Balkánu). Doba a svižné tempo hry vás přinutí (pokud o to stojíte) odnést si celou řadu otázek s sebou z divadla domů. A dá to práci o nich přemýšlet, nějak je zpracovat. Minimalistická scéna je neodvádí pozornost od dialogů hlavních představitelů. Trojice hlavních protagonistů hraje velmi dobře. Tak dobře, že si přejete přidat další a další skladby na koncertě oblíbené kapely.
Ondra

Knězovy děti, 3. 3. 2017

Hra je výborná. Žádný falešný patos, jen příjemně civilní herecké výkony jihočeských herců. Děj  má spád, dynamiku, přesah. Děkuji za pěkný večer. Výborné.
Martina

Zavolejte Jeevese, 24. 2. 2017

Díky za více než dvě hodiny neutuchajícího smíchu!
David Potyš

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, 23. 2. 2017

Milé divadlo, děkujeme Vám za včerejší vtipné představení W.S. Nemůžeme uvěřit ,že celé představení zvládli zahrát pouze tři herci. Tomáši Drápelo, Tomáši Havlínku a Pavle Oubrame, byli jste skvělí! Johana Vrbková (Ofelie,Kája), Gabina Světlíková,Viktorie Šimková, Stanislava Hemmerová, žákyně 5.C ze ZŠ Máj 2 České Budějovice
Johana Vrbková

Interaktivní prohlídky divadla, 23. 2. 2017

Za žáky 6. tříd ZŠ Borovany děkujeme za pěkné předvánoční dopoledne strávené v divadle v rámci programů interaktivní prohlídka a dílna Člověk nebo loutka. Děti otestovaly svou pozornost a pohybové schopnosti, zjistili, kolik lidí a profesí kromě herců se v divadle vůbec nachází, a také měly možnost podívat se do prostor, kde a jak vzniká divadlo - šatny, baletní sál, zkušebny, jeviště... Nejvíce asi žáky nadchla možnost jako myšky sledovat ze zákulisí generální zkoušku nově nacvičovaného činoherního představení. Z ohlasů žáků: "V ČB v divadle jsem byla poprvé. Líbila se mi zkouška baletu a plnění úkolů po divadle."  "Nejvíc se mi líbila hra na loutky. Prohlídka super, chtěla bych tam znovu." "Dobré nápady a aktivity." Děkujeme!
Hana Jandová

Trubadúr, 22. 2. 2017

Tahle opera se moc povedla. Viděla jsem ji 15.2. a byla jsem v úžasu. Všechno bylo skvělý. Výkony pěvců, choreografie, scéna. Nádhera.
Jana Bartyzalová
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 9 + 316 je:
© 2002 - 2017 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice