Z médií
Deník
22. 2. 2017
Deník
21. 2. 2017
MF dnes
18. 2. 2017
Divadlo.cz
20. 2. 2017
scéna.cz
20. 2. 2017
scéna.cz
20. 2. 2017
scéna.cz
20. 2. 2017
Taneční aktuality
16. 2. 2017
MF dnes
16. 2. 2017
zakulturou.cz
12. 2. 2017
MF dnes
10. 2. 2017
Právo
10. 2. 2017
Deník
10. 2. 2017
Divadelní noviny
7. 2. 2017
Deník
9. 2. 2017
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Trubadúr, 22. 2. 2017

Tahle opera se moc povedla. Viděla jsem ji 15.2. a byla jsem v úžasu. Všechno bylo skvělý. Výkony pěvců, choreografie, scéna. Nádhera.
Jana Bartyzalová

Shakespeare v Hollywoodu, 20. 2. 2017

Úžasné představení, které nás od začátku do konce bavilo svým humorem. Děkujeme všem hercům za skvělé výkony, speciálně pak bychom rádi vyzdvihli herecký talent pan Tomáše Havlínka, jehož ztvárnění postavy Puka bylo naprosto excelentní.
Václav a Zuzana Marešovi

Je úchvatná! , 20. 2. 2017

Opravdu JE úchvatná! Nasmáli jsme se až tekly slzy. Devítiletá Zůza dokonce velmi nevhodně nahlas:) Krásný, dojemný a inspirativní příběh o ženě s velkým srdcem.
Veronika Vojáčková

Trubadúr, 20. 2. 2017

Ve středu 15. února jsem v DK Metropol shlédl operu "Trubadúr" – byl to nádherný, dech beroucí večer! Ocenění zaslouží jak v rychlém tempu přesně hrající orchestr, tak sólisté – výborný A. Beň v úloze Hraběte z Luny a skvělá Š. Hrbáčková jako cikánka Azucena a hlavně pak celý operní sbor, který nejen zpívá, hraje a nahrazuje jevištní techniku při rychlých přestavbách scény za pomoci pohyblivých konstrukcí, ale ještě k tomu všemu tančí - flamengo, pavanu a velmi přesvědčivě ztvárňuje i zpomalenou bitevní vřavu. Vyslovuji sboru velkou pochvalu, bylo potěšení se na vás všechny dívat, stále se na jevišti vaším přičiněním  ,, něco dělo “ a představení tak mělo příjemné tempo a spád. Vkusně, bez křeče a s velkým nábojem se celý dějem opery protančí až do samého "krvavého" závěru postava ženy v červeném – Smrti, kterou přesvědčivě ztvárňuje charakterní tanečnice N. Kabelová. Od prvního jednání její postava diváky zaujme nejen barvou kostýmu, ale hlavně dynamikou pohybu, nehranou agresivitou a dravostí. Její taneční scény, na malé ploše, kterou má k dispozici, zaujmou diváka tak, že ho až mrazí. Krásné a nové byly i některé režijní detaily, všechno velice dobře nejen zazpívané, ale i zahrané. Bouřlivý potlesk, volání Bravo a nadšená atmosféra, která v hledišti po skončení představení panovala, mne vede k upřímné gratulaci a poděkování za radost, kterou jsme si my diváci vaším prostřednictvím odnášeli do středeční noci. Blahopřeji opeře Jihočeského divadla k výjimečnému a velmi zdařilému titulu a přeji hodně takových úspěchů!
J. Kůla

Interaktivní prohlídky divadla, 20. 2. 2017

Dne 17.2.2017 jsem se svými čtvrťáky podnikla interaktivní prohlídku divadla. Předem jsme nevěděli, co očekávat. A výsledek? Něco zcela úžasného, obohacujícího naši duši a troufám si říci, že pro mnohé z nás i nezapomenutelného.  Pocity z této prohlídky, kdy vstoupíte do zákulisí divadla a máte možnost být i z té "druhé strany", se slovy moc popsat nedají. Nicméně mi utkvěla jedna věta mých žáků, která mluví za vše. Cituji: "Tady je to lepší, než někde v zábavním parku." Tímto děkuji paní Vendule Kecové za krásné uvedení do světa divadla prostřednictvím skvěle připravené interaktivní  hry a dále panu  dramaturgovi  Františkovi:-) za to, jak poutavě nám o zákulisí divadla povídal a zavedl nás i tam, kam se běžný divák nedostane... Přeji  celému týmu Jihočeského divadla hodně úspěchů a chuti do další práce.
Eva Mezerová, ZŠ Nové Hodějovice

Interaktivní prohlídky divadla, 16. 2. 2017

Vážení, dovolte mi, abych jménem Národně sociálního klubu 1897 poděkoval za vynikající prohlídku interiéru „staré budovy“ divadla a za fundovaný výklad, který nám během této prohlídky poskytl František Řihout. Ten nás nejenom provedl všemi možnými divadelními zákoutími, která obvykle běžný divák nenavštíví, ale seznámil nás též s řadou zajímavostí, které většinou návštěvníkům divadla unikají (dokonce i s odkazem na některé exteriéry. Jsme mu vděčni i za jeho „malé prozkoušení“ z divadelního slangu. Třeba takové sloveso krejírovat nám už jistě z paměti nevymizí! Tím spíše, že členy našeho klubu jsou většinou lidé dříve narození, v řadě případů kantoři, kteří se mateřskému jazyku věnují často profesionálně. Díky svému zasvěcenému průvodci jsme našli rovněž zbytek původní hradební věže, která je přímo vezděna do divadelní budovy; a to v reálu i na zobrazení města z počátku 17. století. I pro ty z nás, kteří již dříve prohlídky divadelních interiérů absolvovali, přinesla tato prohlídka řadu nových informací; ať už o výstavbě divadla, o jeho historii, málem zapomenutých uměleckých dílech, o příčinách proměn vybavení interiérů, o působení vašich souborů v minulosti i nyní, o řadě divadelních proměn vnějších i vnitřních... Prošli jsme si místa, kde dnes působí všechny čtyři vaše umělecké soubory. Viděli jsme nácvik vystoupení baletní školy, zaujalo nás mezinárodní složení vašeho baletního souboru a mistrovství jeho členů... Ocenili jsme i zajímavé řešení vaší studiové scény Na Půdě. Zastáváme názor, že rovněž divadlo je (byť i do jisté míry) výchovným prostředkem. Je poměrně tragickým omylem tvrdit, že tomu tak není! Váš umělecký stánek nesporně poskytuje rozsáhlé zázemí všem oblastem divadelních aktivit. Těšíme se tedy na to, že se zde nadále budeme setkávat především s uměním.
Zbyněk Holub, předseda spolku

16. 2. 2017

Vážení, od, podle mého názoru, "nešťastné" hry Knězovy děti, jsem v Jihočeském divadle viděl několik zdařilých představení s výbornými hereckými výkony.  Například Shakespeare v Hollywoodu, Úča musí pryč!, Příležitost dělá zloděje. Při listování v programu a výběru další návštěvy Jihočeského divadla  jsem ale na rozpacích. První letošní premiéra - "Kati". Už jen při  čtení názvu může někomu běhat mráz po zádech. A  po přečtení krátkého náznaku, již nebylo pochyb, o co ve hře půjde. Druhým varováním pro  mě bylo to, že se jedná o černou komedii. A tak tuto hru asi „oželím“. O trestu smrti se, podle mého názoru, nežertuje! Ani v divadle ne! S přáním úspěšné divadelní sezony 
Zdeněk Lanz

Trubadúr, 16. 2. 2017

Dnes je 15. února, kdy jsem navštívila Vaše divadlo s inscenací Trubadúr. Naprosto mě tato inscenace uchvátila. Jsem nadšená výkony pěvců, scénou, prostě vším. Děkuji za krásný zážitek.
Jana Bartyzalová

Trubadúr, 16. 2. 2017

Před chvílí jsem se vrátila z představení Trubadúra. Byla jsem nadšena a mohu jen  souhlasit s těmi diváky, kteří svou spokojenost a nadšení z provedení této opery psali přede mnou. Jen tak dál
Zdenka Lexová

Divadelní dílny do škol, 13. 2. 2017

Dobrý den, ráda bych poděkovala za krásné divadelní dílny. Proběhly u nás na škole v měsíci lednu. Žáci 1. stupně se velmi zajímavým způsobem seznámili s pojmy jako je rekvizita, zástupná rekvizita. Dokázali se dobře vcítit do děje, pohrát si s věcmi denní potřeby. Ve většině tříd byly spokojené i paní učitelky. Žáci 1. třídy budou moci v poznávání divadelního světa pokračovat, 17. 3. navštívíme společně Malé divadlo v ČB. Těšíme se na představení Co jste o divadle vědět... Článek o divadelních dílnách visí na našem školním webu, vyjde i v březnovém měsíčníku Veselsko.  
P. Kozibratková, vyučující 1. A ZŠ Veselí n. Lužnicí

Interaktivní prohlídky divadla, 13. 2. 2017

  Za třídu 5. A ZŠ J. Š. Baara děkuji Ateliéru 3D a Jihočeskému divadlu za interaktivní prohlídku divadla “z druhé strany“. Paní Vendula Kecová naši třídu vyslala po skupinách za divadelními informacemi po barevných šipkách přímo do divadla. Povídali jsme si také, kdo všechno v divadle pracuje, překvapila nás ta spousta profesí. V druhé části programu nás dramaturg – milý pan František Řihout provedl místy po divadle, kam se běžný hledišťový návštěvník nepodívá. Vstoupili jsme na jeviště, pozorovali přípravy kulis na večerní premiéru Kati, přihlíželi baletnímu tréninku… Bylo to zajímavé. Těším se na další programy s Ateliérem 3D. 
Lenka Sýkorová

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, 31. 1. 2017

WS! Skvělé představení, moc jsem se bavila, všichni tři pánové shakespearologové jsou jak neřízené střely :-) A jsem ráda, že pan Havlínek vzhledem ke všem karambolům, co se mu děly, představení vůbec přežil :-) Sama nevím, co bych vyzdvihla - Skotskou hru zahranou ve skotském dialektu? Romea a Julii? Koncentrát? Seanci? Hamleta pozpátku? Workshop? Je toho tolik, na co budu vzpomínat. Tak snad jen zbývá pogratulovat k ceně z Pardubic :-)
Lenka

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, 31. 1. 2017

Super vystoupení, moc jsme se bavili. Díky za suvenýr :)
Vé-max

Knězovy děti, 30. 1. 2017

Vážená paní Šedá, snažili jsme se Vás zkontaktovat e-mailem, ale ten, který jste uvedla, je bohužel nefunkční. Děkuji za Váš upřímný, i když velmi kritický názor na inscenaci Knězovy děti. Vážím si každého diváckého názoru a beru ho velmi vážně. A protože z Vašeho ohlasu vyplývá, že máte zřejmě výhrady i k celkové práci činohry, ráda bych se s Vámi sešla a dozvěděla se konkrétnější připomínky k naší  práci, na kterou máte tak vyhraněný pohled. Opravdu mě Váš názor zajímá, myslíte si, že byste přijala pozvání ke společnému rozhovoru u kávy? Přímý kontakt na mě Vám poskytne obchodní oddělení. S pěkným pozdravením 
Jana Kališová, šéf činohry JD

Trubadúr, 30. 1. 2017

Dne 23.1.jsme měly tu čest shlédnout představení Trubadúr. Já i mé kolegyně jsme byly celkovým zpracováním této opery naprosto nadšené. Velmi působivé bylo uspořádání scény a  její proměny přímo před diváky, i skvělá choreografie, jež vytvářela nádherné obrazy. Pěvecké výkony byly naprosto exkluzivní, velmi nás zaujal antický sbor, dále pak například  Lázaro Calderón jako představitel Manrica, Jana Šafář Doležílková v roli Leonory, Alexandr Beň i úžasná Eliška Weissová v emotivní roli Azuceny. Nádherná klasická opera v jemně moderním pojetí. Opravdu skvělý kulturní zážitek!
Ž. J.
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 32 + 109 je:
© 2002 - 2017 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice