Z médií
Deník
16. 11. 2018
Deník
15. 11. 2018
Kulturne.com
15. 11. 2018
Tanecniaktuality.cz
15. 11. 2018
Deník
14. 11. 2018
Deník
14. 11. 2018
Právo
14. 11. 2018
Deník
14. 11. 2018
Plakát k představení
grafický design Marek Vácha
Jihoceskykalendar.cz
14. 11. 2018
Jihoceskykalendar.cz
14. 11. 2018
Budejckadrbna.cz
14. 11. 2018
i-divadlo.cz
13. 11. 2018
Odivadle.cz
12. 11. 2018
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Prodaná nevěsta, 13. 11. 2018

Prodaná nevěsta 7.11. 2018 byla v Metropolu téměř vyprodaná! Příjemné představení v zábavně moderním hávu. Vynikající pěvecké výkony všech hlavních protagonistů, podpořené hereckou drobnokresbou jimi ztvárňovaných postav, řádně rozčeří zažité představy o této kultovní české venkovské love story. Pestrobarevným kostýmům bezkonkurečně vévodila volná variace na supermana-medvěda ko-ko-koktavého Vaška. Drobné akcenty na jinak orientovanou sexuální menšinu ve scénách s temperamentními komedianty konzervativního diváka mohou šokovat , ale ty ostatní, kteří se bez předsudků nechají vtáhnout do dění na jeviští, prostě musí bavit. Nakonec i dnešní svět, který nás obklopuje je plný akcentů na všemožné odlišnosti. Svižně plynoucí představení mírně poškozuje snad jen na dnešní dobu zbytečně dlouhá předehra a úlitba sponzorovi s "lahváči" kolujícími v publiku, která by hlavně z hygienických důvodů zasluhovala řešit jinak. Málokdo z publika má žaludek na to, aby pil z nahod ile migrujících ocumlaných lahví, ač třeba z kelímku by si jinak trošku toho pivča s chutí a bez uzardění rád dal. Žijeme v poměrně neklidné době a tak určitě není od věci trochu toho neklidu přenést i do většinou stojatých operních vod. V Jihočeském divadle se to v Prodané nevěstě podařilo nejen díky neochabující síle Smetanovy hudby, ale i díky značně neotřelému novátorskému režisérskému pojetí. Děkuji. 

Jaroslav Strnad

Téměř dokonalá láska, 13. 11. 2018

WOW !!! V tomto případě standing ovation bylo zcela na místě. Velmi přesvědčivé, úžasné herecké výkony, které naprosto vtáhly do děje. 

Veronika Vačkářová

La traviata, 13. 11. 2018

Vážené divadlo,v sobotu 10.11.jsem byla na La traviata.Shrnu,to překrásné,překrásné,překrásné!!!!!!!!!! Krásná scéna,krásné kostýmy,krásné pěvecké podání,překrásná hudba!!!!!!!!!!
Byl to nádherný zážitek,víc takové nádhery. Děkuji.
Vaše dlouhodobá "předplatitelka".
 

Eva Tedlová

Elity, 9. 11. 2018

První polovina dobře odkrývá téma praktik StB v minulém režimu a dopadu této instituce na naši společnost. Dopadu, který nekončí rokem 1989, leč by si to mohl kdekdo myslet. Druhá polovina by mohla začít nadpisem "o 20 let později" a chtít odpověď na otázku Co vše se změnilo? Z rovnítka mezi oběma polovinami inscenace jde až mráz po zádech. Zkrátil bych první polovinu a druhá by si naopak zasloužila pár minut navíc. 65 %

Čiko, i-divadlo.cz

Prodaná nevěsta, 8. 11. 2018

Děkuji za odvahu předvést Prodanou nevěstu v moderním pojetí, za mě je to naprosto skvělá práce! I přes rutinně známý příběh jsem zaujatě sledovala, co se bude dál dít, a jak to bude zpracované. Zakomponovali jste do děje momenty, které diváka donutily přemýšlet, překvapily, ale i pobavily. A oceňuji, že se vtip nepřeklopil do komiky, i když k tomu místy nebylo daleko. Už dlouho jsem neviděla, že by měli operní pěvci tak propracované herecké výkony, mimiku, gesta. Skvělá scéna - multifunkční, čistá linka, nic nepřekáželo, ani nechybělo. Dvě a půl hodiny utekly jako voda. Díky!
 

Romana Lehmannová

Pane, vy jste vdova!, 8. 11. 2018

Zdravím všechny kritiky... tak přátelé, já jsem se smála (někdy doslova chechtala) od začátku až do konce... film samozřejmě znám, ale prostě jsem nesrovnávala. Takže za mne, díky.
 

Alena Kovaříková

Prodaná nevěsta, 8. 11. 2018

Ddravím vás, přátelé, kritiky, včera 7.11.2018 jsem byla na "prodance". takže.. než čučet celou předehru na oponu, byl ten trh ( i s krabicemi ), dobrým zpestřením.. a pak...sopránek, zlato v hrdle (nádherně temperamentní) Mařenky... úplně mě to odbouralo.. .(Jeník byl skvělým partnerem , abych na něj nezapomněla...), a závěr.. úplně jsem ztratila zábrany a začala tleskat před posledním mávnutím taktovky... takže za mne.. díky a velké BRAVO Alena Kovaříková

 

Alena Kovaříková

6. 11. 2018

Dne 31.10. 2018 jsme navštívili Vaše divadlo. Pod svá "křídla" nás vzala paní V. Kecová společně s panem F. Říhoutem, za což jim patří velikánské poděkování!!! Díky jejich poutavému výkladu a snaze nás provést místy, kam běžný divák nezavítá jsme odjížděli nadšeni, pobaveni a obohaceni zároveň. Interaktivní prohlídku, kterou nabízíte můžeme doporučit všem, kteří k divadlu mají kladný vztah, jako my a touží se podívat do divadla nejen "pouhým" okem diváka!!! Doufáme, že se i příště budeme moci podívat na místa, která jsou jinak nepřístupna... a setkáme se se stejně milými a ochotnými lidmi, jako to bylo právě při prohlídce Vašeho divadla. Moc děkuji jménem všech zúčastněných...
 

J. Prokopová

Elity, 6. 11. 2018

ELITY 1.11.2018 Děkuji vám za uvedení této hry. Skvělé výkony herců, nechci upřednostňovat, ale Tomáš Kobr byl opravdu výborný. Doba, na kterou bychom neměli zapomenout. Všem doporučuji a tleskám.
 

Dana Kubů

Kronikáři, 5. 11. 2018

Od sobotního představení muzikálu Kronikáři jsem podle předchozích ohlasů čekala mnohem víc. Možná dobrý nápad chtít osvětlit dětem zábavnou formou historické souvislosti, ovšem v našem případě se to minulo účinkem. Autor zřejmě sází na dětskou naivitu, ale dnešní děti se nedají "opít" ohlíkem a proto způsob provedení některých historických pasáží byl spíše úsměvný, než aby splnil nějaký "edukační" cíl. Avizovaní mamuti v sobotním představení úplně scházeli, děj skočil překvapivě až do Říma. V průběhu celého muzikálu nebylo zpěváků vůbec rozumět, texty zanikaly v hudbě orchestru, jediný komu se dařilo orchestr přezpívat byla Kleopatra a námořníci, což je vhledem k počtu zúčastněných poněkud málo :(
 

Janečková

Letní vosy nás štípou už i v listopadu, 1. 11. 2018

V úterý jsem si vyloženě užila hru Letní vosy nás štípou už i v listopadu a chci za ně všem tvůrcům moc poděkovat. Na první pohled úsměv budící nonsens v sobě skrývá celou řadu vážných témat a otázek provokujících k přemýšlení. Celé toto představení (text, režie, herecké výkony, scéna) hodnotím jako vzácně vyvážené a na jedničku s hvězdičkou.
 

Ludmila Magdalena Maršíková

Elity, 29. 10. 2018

Elity, 26.10.2018
Premiéra Elity byla herecky výborná a užívala jsem si trefné dialogy. Z divadla jsem ale odcházela zdeptaná beznadějí. Arogance, prospěchářství a všemohoucnost našich vyvolených byla zahraná skvěle, ale čekala jsem, že výborná energická moderátorka na závěr vtáhne diváky do hry a položí nám nějakou řečnickou otázku - Co s tím uděláme? Necháte to tak? Budete je zase volit ? Závěr představení mi připadal jako promarněná šance na jasný gól a "politici" své vítězství řádně oslavili bouchajícím šampaňským a my jim k tomu tleskali. Arogance moci nás znovu porazila. Asi jsem idealista, když jsem čekala, že by se v divadle mohla zrodit nová Sametová.

 

Vladěka Konečná

Elity, 29. 10. 2018

Za sebe jako obyčejného diváka musím říci, že mne hra zklamala. Byla avizována jako kriminální drama, ale dramatického tam mnoho nebylo. Podle mne by bylo výstižnější ji nazvat "Z deníků náborářů StB". A že jsme tam, kde jsme ? Tak by se politici doby minulé měli zamyslet nad tím a nad sebou, co dělali špatně, že lidi raději volí tak jak volí.

 

Mašek Josef

To, co žije pod tvojí postelí, 29. 10. 2018

Dnes jsme se byli podívat, co že to žije pod naší postelí a byli jsme nadšení,hry tohoto typu by určitě způsobily rozkvět divadla u mládeže...super,fakt povedený ...

 

Veronika

Téměř dokonalá láska, 25. 10. 2018

Tři herci na jevišti, tři úžasné herecké výkony. Největší poklona patří Beátě, zároveň s ní jsme chtěly křičet, plakat, nenávidět i milovat. Děkujeme.
 

Jarka
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 915 + 3 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů