Z médií
Rozhlas.cz
16. 12. 2018
Budejckadrbna.cz
15. 12. 2018
Zakulturou.cz
15. 12. 2018
Deník.cz
15. 12. 2018
MF dnes
14. 12. 2018
Deník
14. 12. 2018
Deník
14. 12. 2018
Odivadle.cz
13. 12. 2018
Deník
13. 12. 2018
Deník
13. 12. 2018
Deník.cz
13. 12. 2018
Deník
11. 12. 2018
Právo
12. 12. 2018
Radio1.cz
12. 12. 2018
Divadlo.cz
11. 12. 2018
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

La traviata, 18. 12. 2018

Viděla jsem již dvakrát a je to prostě BOMBA :-) Opravdu doporučuji!
 

Lucie

Divadelní dílny, 18. 12. 2018

Divadelní dílna "Když ji miluješ, tak si ji prodej" - super! Moc děkujeme lektorům a organizátorům za moc pěkně připravený program!! Úžasný zážitek poslechnout si operní pěvce tak zblízka a navíc se na chvíli stát součástí sboru opery a s umělci si kousíček z Prodané nevěsty zazpívat. Jeden by nevěřil, že ty naše "puberťáky" dokážete vtáhnout do děje Prodané nevěsty a budou spor Jeníka a Kecala zaujatě řešit i po představení :-) Krásné, hravé, poučné, vtipné. Díky!
 

K. Tůmová, ZŠ Pohůrecká

Živý obraz, 18. 12. 2018

Skoro rok po premiéře jsem navštívil představení Živý obraz. Lituji večera. V přízemí hlediště bylo asi 25 diváků.Klidně se mohlo hrát Na Půdě, alespoň by bylo hercům rozumět a text by se neztrácel v jevištní hloubce a výšce. Šlo vůbec o dialogy aktérů, nebo každý si mluvil opakovaně co chtěl?
 

Karel P.

La traviata, 13. 12. 2018

Dnešní představení bylo nádherné. Děkuji za pohlazení na duši. 

Pavla Brodcová

Klíče odnikud, 6. 12. 2018

Tradičně dobrý námět, režie a hlavně choreografie Petra Zusky. Po "experimentech" Attily Egerházi, který se snažil přesvědčovat, že jedině on dělá skutečný tanec-balet. Konečně povedené představení s dobrým výběrem hudby našich skladatelů, včetně živého provedení klavírního výběru Boženou Steinerovou. V roli ONA tanečnice si potlesk zasloužila Ayano NAGAMORI. Přeji šéfovi baletu panu Lukáši Slavickému i celému souboru ať vzbudí opět zájem o balet u příznivců divadla. Děkuji.
 

Karel Přibyl

Letní vosy nás štípou už i v listopadu, 6. 12. 2018

Mnoho slov.Divadlo opravdu absurdní a fantasmagorie-ale dobře zahrané. (Proto asi aktéři tak opakovaně doporučují návštěvu psychoanalytika.) Povedla se scéna Petra Vítka.
 

Karel Přibyl

Don G, 6. 12. 2018

Konečně plná scéna a hezké kostýmy. Škoda, že postava Kamily Janovičové má delší ne plně srozumitelný monolog z hloubky jeviště. Pomalu by to chtělo i titulkování činoherních rolí. Skvělá jako vždy byla Šárka Hrbáčková i Leporello Fr. Brantalíka.
 

Karel Přibyl

Zpívání v dešti, 6. 12. 2018

Až víc jak 45 měsíců po premiéře muzikálu Zpívání v dešti jsem se na něj konečně vypravila (tkz. lehký žánr totiž příliš nevyhledávám) a nedá mi to, abych nenapsala, že jsem byla prostě NADŠENA. Skvělé kvarteto hlavních postav po VŠECH stránkách, skvělá režie, skvělá scéna, moc pěkné kostýmy…no zkrátka – SKVĚLÉ představení. Kdo ještě, obdobně jako já, váhal a neviděl, ať už neváhá a vyrazí do divadla. Stojí to za to.
 

Ludmila Magdalena Maršíková

Letní vosy nás štípou už i v listopadu, 3. 12. 2018

Příjemně absurdní hra, ve které není lehké se nějak více zorientovat a něco smysluplného si z ní odnést. Vlastně spíše otevírá dosti otázek a neklade mnoho odpovědí, přesto působí jako zajímavá disputace o tom co je vlastně pravda, jak se jí lze dobrat, jak to může ovlivnit naše víra (v boha, lásku, přátelství) a jak lze sám sebe vlastně spasit? Nic lehkého a jednoduchého na strávení, ale zvolený formát je rozhodně vtipný a nemá daleko k nějaké zvláštní grotesce, takže se nudit rozhodně nebudete. Po herecké stránce potom velmi pěkný výkon všech aktérů. 70 %

Jan Pařízek, i-divadlo.cz

Don Juan, 29. 11. 2018

Představení jsme viděli celkem třikrát - jeho premiéru, letos v lednu jsme si ho zopakovali a nenechali jsme si ujít ani jeho derniéru. A moc nás mrzí, že skončilo. Nádherná klasika, která svoji scénou a provedením v lesčems překvapila i pobavila, občas šokovala nadčasovost jejího tématu, a užila si ji celá naše rodina i včetně toho nejmladšího desítiletého. V tomto představení jste byli skvělí a budeme se těšit na Vaše další premiéry.

Zdichovi

Elity, 20. 11. 2018

Luxusní přestavení. Jelikož mame shlédnutý celý činoherní program, musím uznat, že tohle bylo jedno nejlepších. Skvělé výkony, děj vtáhnul diváka do děje. Musím uznat, že občas jsem se musela držet, aby mi neukápla slza. Tohle by měl vidět každý, byla to opravdu odporná doba. Smutné je viz druhá polovina přestavení, že tito lidé jsou stále ns špičce. Více takových přestavení.
Opravdu děkuji za skvělý zážitek a ve spojení se shlédnutím 17.11. o to silnější. 100%
 

Radka

20. 11. 2018

Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na realizaci projektu Tuhle scénu děláš sám, který jsme absolvovali 16.11.2018 s 21 žáky literárně-dramatického oboru. Projekt je skvěle vymyšlen a nabízí seminaristům prakticky vyzkoušet všechny procesy, které při vzniku divadelní inscenace musí proběhnout. Seminaristé samostatně, nicméně pod dohledem zkušené divadelnice Veroniky Poldauf Riedlbauchové , nastudovali dvě mikropředstavení, která byla natolik podnětná, že další prací by z nich vznikly dvě skvělé inscenace. Žáci z dílny odjížděli nadšeni, plni chuti do další práce a hlavně obohaceni o praktické zkušenosti komplexního přístupu k divadelní tvorbě. Děkuji, že jsem mohl našim, dramaťákům nabídnout kvalitní a smysluplnou dílnu, na kterou nikdo z nás jen tak nezapomene. ZUŠ Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec 

Vojtěch Maděryč

Noc divadel 2018, 20. 11. 2018

Jaká byla Noc divadel v JD ? Podle mě : vtipná, hravá, poučná, zajímavá, inspirující, kouzelná, taneční, hudební. Zkrátka taková jako je naše divadlo. Děkuji moc. 

Pavla Brodcová

Opona!, 20. 11. 2018

Jedinečná derniéra inscenae OPONA,tak takový kousek si nechám líbit i když činohra není mým nejsilnějším šálkem čaje,já nejraději opery a všeobecně hudební divadla,koncerty. Jenže pak přijde dvé špičkových herců a ti vám udělají takovou nakládačku,která graduje. Nenechají vás na pochybách,že v
Budějovicích se hraje skvělé divadlo a že kdo jiný si zaslouží novou budovu než takoví herci jako Lies v špičkovém podání paní Věry Hlaváčkové a jí sekundujícím Petrem Halíčkem,který ztvárnil chlapáka Richarda tak,že líp by to určitě nešlo,že paní Kališová Jani, to je matroš ,to se to nastudovává.
Přeji Vám mnoho úspěchů,ještě víc vysněných rolí a jiště tolik a víc,co nás nadšených odcházelo ze Studiové scény Na půdě. Zlomte vaz (jen divadelně!)

Emilián Vaněk

Filmmakeři, 20. 11. 2018

Díky za nápad přenášet derniéru Filmmakerů online na FB. Mrzelo, mě že mé oblíbené představení bude derniérováno a ještě víc mě mrzelo, že se na něj osobně nedostanu. Takhle jsem si mohla derniéru užít i já. Navíc to zvýraznilo práci "ruchaře", to načasování jednotlivých ruchů!
Seděla jsem u toho s otevřenou pusou :-) Díky za nový zážitek z tohoto představení.

 

Lenka
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vaše jméno    Kontakt


Antispam filter: Summe 334 + 5 ist:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů