Vážení přátelé Malého divadla,

máme pro Vás přichystanou další divadelní sezónu! Čekají nás čtyři nové premiéry v rámci klasické divadelní sezóny a po třech letech se opět můžete těšit na zbrusu novou inscenaci před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Kromě sobotních premiér pro Vás chystáme i řadu již osvědčených nebo zcela nových jednorázových akcí v průběhu celé sezóny. Díky stále se zvyšujícímu diváckému zájmu o naše představení zintenzivňujeme počet hracích termínů pro veřejnost (průměrně dvakrát do týdne). Tato odpolední a večerní představení jsou ovšem na úkor školních. Věřte, že u nás v Malém divadle se (kromě nedělí) hraje denně a ještě se téměř nepřetržitě v průběhu celé sezóny zkouší. Naše budova v Hradební ulici prostě žije! Proto nás hned v průběhu léta a začátku sezóny bude čekat nutná rekonstrukce interiérů divadla, která nám zpočátku trochu ztíží provoz divadla, ale hned vzápětí nám ho ulehčí. A Vy se tak u nás budete moci cítit ještě lépe.

Na jaké nové tituly se můžete těšit? Opět budeme servírovat divadelní kousky všem věkovým kategoriím našich mladých diváků. Rozhodně už víme, že náš mladý divák má vytříbený divadelní apetit, proto mu chceme v letošním divadelním menu nabídnout opravdu „libové kousky“. Hned prvním chodem chceme zahájit cyklus „Český rok“. V rámci tohoto cyklu vznikne v průběhu sezón 2017/18 a 2018/19 několik inscenací, kterými plánujeme připomenout významné výročí 100 let naší republiky. První z nich bude autorská, až téměř dokumentární inscenace Janka Lesáka o snech českého národa a jednom neuskutečněném projektu, který měl Čechám umožnit přístup k moři. Inscenace se bude jmenovat Čechomoří a je určená našemu teenagerovskému publiku. Premiéru bude mít v den výročí založení republiky 28. 10. 2017.

Druhým zástupcem tohoto českého cyklu bude inscenace Jiřího Jelínka určená pro nejmladšího diváka (4+), stejně jako jeho předchozí úspěšná inscenace Radovanovy radovánky. Tentokrát se však se svým týmem a svojí svéráznou poetikou hrající si se slovy a loutkami chopí známé české legendy o Bruncvíkovi aneb Jak lev do znaku přišel. Premiéra v únoru 2018. Na další inscenace k výročí republiky a našeho „češství“ se můžete těšit v následující sezóně.

Ve třetí premiéře sezóny, tentokrát určené dětem od 8 let, si připomeneme další významnou událost, a to 60 let od doby, kdy se objevil pes jako první živý tvor na oběžné dráze Země. Lajka vzhůru letí - hra, kterou přímo pro Malé divadlo píše David Košťák (autor Kazisvěta a spoluautor Kronikářů) – bude nejenom připomínkou tohoto výročí, ale i dojemným příběhem o ztrátě svobody a jejím znovunabytí. Premiéra v listopadu 2017, ve stejném měsíci, kdy Lajka vzlétla na oběžnou dráhu.

Poslední premiérou, kterou budeme ukončovat nejen zimní část naší sezóny, ale i čtyřletý mezinárodní projekt 10 evropských divadel Platform Shift+, bude GAME. Jak již název napovídá, nebude se jednat o klasickou divadelní inscenaci, ale o hru, kdy se diváci stávají samotnými aktéry - hráči. Zahrát si můžete od dubna 2018 v jedné z českobudějovických továrních hal.

Jak již bylo řečeno výše, po třech letech budeme mít před Otáčivým hledištěm zbrusu novou premiéru a bude přímo gigantická. V českokrumlovských zahradách budeme totiž objevovat Ztracený svět prehistorických tvorů. Těšte se na divadelní adaptaci známého a všemi generacemi milovaného dobrodružného příběhu Arthura Conana Doyla. I v této sezóně chceme pokračovat v propojování souborů Jihočeského divadla, proto tato inscenace bude vznikat ve spolupráci se souborem baletu JD. Premiéra v červnu 2018.

Naše sezónní malodivadelní menu by nebylo kompletní, pokud bychom Vám ještě nenabídli jednorázové „divadelní dezerty“: Trojč(t)ení vol. 3 – další ze série inscenovaných čtení současné zahraniční dramatiky pro děti a mládež, vznikající ve spolupráci s dalšími dvěma divadly stejného zaměření, již tradiční Noc divadel v listopadu, oblíbené prosincové mikulášské nadílky, v předvánočním čase se můžete také těšit na návrat oblíbeného Ježíška Superstar, v březnu se poprvé ve spolupráci s Ateliérem 3D připojíme k celosvětové iniciativě Noc s Andersenem, v květnu pro Vás opět připravíme v rámci ukončení zimní a začátku letní sezóny Minipřehlídku repertoáru Malého divadla. V rámci celého školního roku pak děti u nás mohou aktivně navštěvovat Dětské studio Malého divadla a rozvíjet tak svoje herecké schopnosti.

Toto (a zcela jistě i něco navíc) bude servírovat Vaše Malé divadlo v sezóně 2017/18.

Trefili jsme se do Vašeho divadelního apetitu?

Dobré divácké pochutnání přeje

Petr Hašek, umělecký šéf Malého divadla

© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice