Povídky

A. Egerházi, J. Kodet, O. K. Tangen

baletní trojvečer first night: 18. 3. 2016 last night: 28. 2. 2017
Tweetněte nás!

Tři části baletního trojvečera Povídky spojuje téma mezilidských vztahů. Zkoumají je ve vypjatých, komických i melancholických situacích v různých polohách života. Norský choreograf a tanečník Ole Kristian Tangen otevírá večer choreografií ... a zmizeli na téma odloučení. Pokračuje komický a rozverný kus Řekni sýr! Jana Kodeta z prostředí fotoateliéru. Večer uzavírá nejnovější choreografie Attily Egerháziho Kresba v písku, který odráží jedinečnost, kouzlo a pomíjivost každého okamžiku.

Documents
Tisková zpráva
Plakát k představení
fotografie Richard Nowak, grafický design Marek Vácha
Media
Deník
28.2.2017
Deník
12. 11. 2016
Tanecniaktuality.cz
20. 6. 2016
Divadelní noviny
7. 6. 2016
Zakulturou.cz
12. 4. 2016
Kulturne.com
4. 4. 2016
Tanecniaktuality.cz
24. 3. 2016
Operaplus.cz
20. 3. 2016
MF dnes
18. 3. 2016
Deník
18. 3. 2016
Budejckadrbna.cz
18. 3. 2016
Divadlo.cz
16. 3. 2016
Tanecniaktuality.cz
18. 3. 2016
Právo
17.3.2016
 
Choreographe / ...and they disappeared Ole Kristian Tangen
Set design, light design / ...and they disappeared Ole Kristian Tangen
Costumes / ...and they disappeared Petra Lebdušková
Assistant of choreographer / ...and they disappear Béla Kéri Nagy
Choreographer / Say cheese! Jan Kodet
Set design / Say cheese Jan Kodet
Costumes / Say cheese Simona Rybáková
Light design / Say cheese Daniel Tesař
Assistant of choreographer / Say cheese Zdeněk Mládek
Set design concept / Drawings in the Sand Attila Egerházi
Choreographer / Drawings in the Sand Attila Egerházi
Set design / Drawings in the Sand Jaroslav Milfajt
Costumes / Drawings in the Sand Petra Lebdušková
Light design / Drawings in the Sand Attila Egerházi
Assistants of choreographer / Drawings in the Sand Barbora Coufalová, Cristina Porres Mormeneo

 

...a zmizeli / ...and they disappeared
Jednu věc máme všichni společnou. Všichni jednou za život prožijeme  nějakou formu odloučení.  Může to být odloučení od dlouholetého přítele, člena rodiny. Ztráta někoho blízkého může být spojena s umrtím, ale i změna povahy nebo chování může zapříčinit odcizení. Někdy se můžeme odcizit sami sobě, a pak už sami sebe nepoznáváme. Vždy se snažíme předvídat, ale odloučení nás vždy překvapí. Jaké výzvě čelíme, když nastane moment odloučení? Odcizíme se sami sobě a necháme sebe i ostatní samotné?
/ Ole Kristian Tangen

Hudba / Biosphere, Giulio Caccini, John Adams

Řekni sýr! / Say cheese!
Kde je světlo, je také stín. Pět různých postav a pět odlišných charakterů. Pět prolínajících se osudů. To, co je pojí, je život. Nová kreace Jana Kodeta na komponovanou hudbu Adama Sojky se skvělými kostýmy Simony Rybákové a světelným designem Daniela Tesaře.
/ Jan Kodet

Hudba / Adam Sojka, Taku Izumi, Cathy Dennis, Christian Karlsson, Pontus Winnberg, Henrik Jonback

Kresba v písku / Drawings in the sand
Vážení diváci,
baletní soubor Jihočeského divadla vás srdečně zve na druhou premiéru v sezóně 2015 /2016. V programu nazvaném Povídky vám představíme tři příběhy vytvořené třemi různými přístupy k soudobému tanci, jejichž autory jsou tři choreografové – Jan Kodet, Ole Kristian Tangen a Attila Egerházi.Tento baletní večer bude poslední premiérou sezóny a zároveň i mou poslední – rozlučkovou – premiérou se souborem. Přeji vám tedy příjemný zážitek ze skvělých představení v pojetí výkvětu našich nejlepších tanečníků.
/ Attila Egerházi, umělecký šéf souboru baletu

Hudba / Murcof - Remembranza, Ame - Rej, Alava Noto, Ruichi Sakamoto, W. A. MozartDiscussion
Submit your reply

Povídky, 28. 4. 2016

Děkujeme za baletní večer všem z baletu a především p.Zdeňku Mládkovi a Světlaně Mládkové. Jejich souhra v partnerském projevu nás uchvátila.Doufáme, že p. Zdeňka uvidíme i v nastávající sezoně, jsme jeho nadšenci. BRAVO!!!!
Spilkovi

Povídky, 6. 4. 2016

Baletní večer Povídky byl úžasný! Navštívili jsme představení s dětmi, věk 13 a 11 byli jsme všichni nadšení. Nadchly nás všechny tři choreografie. Naprosto úžasná byla nová choreografie Attily Egerházi Kresba v písku. Dech beroucí výkony tanečníků ve strhujícím tempu. Dle mého názoru, jedno z nejlepších jeho děl. Je škoda, že nemůžeme být svědky dalšího vývoje tohoto umělce, který dal kultuře našeho města tolik. Přinutil nás stát se otevřenějšími, útočil na naše city, vyvolával svými díly reakce, ať už pozitivní či negativní tak, jak dobré umění má. Jako pravý umělec dával do svých děl naprosto vše, s poctivostí a upřímností. Teprve s Attilou Egerházi jsme opravdu začala oceňovat balet jako tvůrčí proces, jako umění, které se vyvíjí a není pouze zkostnatělou ukázkou klasik. I mé děti byly z jeho vždy představení nadšeny. Je mi líto, že naše rodina a ostatní diváci o umělce tohoto formátu kvůli rozhodnotí vedení divadla přichází. Přejeme panu Egerházi hodně štěstí v další p  ráci a doufáme, že se s jeho díly ještě setkáme. Pan Egerházi nastavil svému nástupci laťku hodně vysoko, doufejme, že ji  posune ještě výš.
Olga Krupauerová

Povídky, 23. 3. 2016

Děkujeme všem tanečníkům za baletní večer. Jsme rádi že odchází Attila Egerházi, už bylo dost jen moderního baletu a doufáme že se dočkáme i klasiky. Jeho choreografie jsou skoro stále stejné a skláníme se před tanečníky za jejich výkony. Jsme nadšenci pro sólistu Zdeňka Mládka, který nás v žádném představení nezklamal, jeho výborná technika,souznění s hudbou jsou jedinečné a nezapomenutelné. Díky!!!
Plíškovi + Hermanovi


Submit your reply

Your name    kontakt


Antispam filter: Sum 310 + 67 is:
© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice