Karel - táta vlasti

Petr Hašek, Helena Kebrtová

divadelní manuál pro vladaře premiéra: 9. 3. 2016
Tweetněte nás!

"Kupuju hrad, stavím kostel, prodlužuju hradby a pokládám mnicha na svůj klášter." Kdo je na tahu? Přece Karel! Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“, který se za svůj život stihl stát nejmocnějším mužem tehdejšího světa a přitom nezapomenout, odkud vzešel.

Inscenace o Karlu IV. k příležitosti sedmistého výročí jeho narození. 
Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
Z médií
Loutkar.eu
29. 6. 2016
Divadelni-noviny.cz
23. 5. 2016
Deník
9. 5. 2016
Robinson
2 / duben 2016
Deník
2. 4. 2016
Deník
2. 4. 2016
Scéna.cz
7. 3. 2016
Divadlo.cz
3. 3. 2016
 
Animace a videomapping Marie Jarošová
Dramaturgie Helena Kebrtová
Asistent režie a inspice Ewa Kociemska

 
Délka / 1 hod. 20 min.
Pátek
27. 4. 2018
10:00 Malé divadlo školní
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Karel - táta vlasti, 7. 3. 2018

Dobrý den, využili jsme příležitosti večerního představení, abychom se mohli podívat na produkci pro děti. Bylo to zajímavé, chápu, že pro dnešní děti není možné zaujmout bez nadsázky a je to jiné než zaujmout dospělého diváka. Ale například zvuk automobilu při cestování byl trochu moc, snad by byl lepší třeba zvuk kopyt.  
Pavla

Karel - táta vlasti, 17. 5. 2016

Milí kolegové, gratuluji, skvělé představení, radost sledovat! Vnuk 10 let - a proč tam nebylo "toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal!" ?? a vnučka - 8 let: moc se mi to líbilo, ale vůbec nevím, o čem to bylo....babička věděla a moc se bavila a poučila! Děkuji a dál zlomte vaz!
Bibiana Šimonová

Karel - táta vlasti, 17. 3. 2016

Nadherny zazitek, vyborne jsme se pobavili,poucili i zasmali!
Anna

Karel - táta vlasti, 16. 3. 2016

Gratulujeme k nastudování tohoto, pro nás Čechy, velice důležitého tématu, jakým Karel IV. bezesporu je. A také k hereckým výkonům všech zúčastněných. Celou hru jsme se skvěle bavili a i si utřídili pár historických dat. Určitě budeme hru doporučovat kamarádům a s největší pravděpodobností jsme ji neviděli naposledy. Děkujeme P+M.
Petr

Karel - táta vlasti, 15. 3. 2016

Velice Vám i celému souboru DĚKUJEME za umožnění návštěvy představení Karel - táta vlasti. Celé představení je skutečně nádherné, děti odjížděly plné krásných dojmů, utvrzeny v tom, že učení v hodinách vlastivědy bylo pravdivé:). Čekaly ješte na slova Jana Lucemburského : Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal... To, že se ve hře neobjevuje Alžběta Pomořanská pochopily, neboť hra prostě končí vytouženým dědicem Václavem IV. Představením jsme díky souboru Malého divadla opravdu na vysoké úrovni - režisérské, kostýmní, scénografické, hudební, herecké - ukončili školní projekt o Karlu IV. Tato hra bude jistě velmi, velmi úspěšná. Svědčí o tom i to, že po celou dobu děti děj očima hltají, jsou do děje vtaženy a evidentně vše i citově prožívají. DĚKUJEME a na podzim přijedeme rádi ZNOVU.
Žáci a žákyně 4.+5. třídy ZŠ Lenora a Mgr. Martina


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 94 + 81 je:
© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice