Karel - táta vlasti

Petr Hašek, Helena Kebrtová

divadelní manuál pro vladaře premiéra: 9. 3. 2016
Tweetněte nás!

Pro děti 8+

"Kupuju hrad, stavím kostel, prodlužuju hradby a pokládám mnicha na svůj klášter." Kdo je na tahu? Přece Karel! Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“, který se za svůj život stihl stát nejmocnějším mužem tehdejšího světa a přitom nezapomenout, odkud vzešel.

Inscenace o Karlu IV. k příležitosti sedmistého výročí jeho narození. 
Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
Z médií
Loutkar.eu
29. 6. 2016
Divadelni-noviny.cz
23. 5. 2016
Deník
9. 5. 2016
Robinson
2 / duben 2016
Deník
2. 4. 2016
Deník
2. 4. 2016
Scéna.cz
7. 3. 2016
Divadlo.cz
3. 3. 2016
 
Animace a videomapping Marie Jarošová
Asistent režie a inspice Ewa Kociemska

 
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Karel - táta vlasti, 3. 4. 2018

Šťastný přepis Vita Caroli do loutkového divadla pro děti. Vše podstatné je řečeno, a přitom děti vnímají to, že i Otec vlasti byl normální člověk, který ve hře Člověče nezlob se! získal přízeň papeže, českou korunu a nakonec i korunu císařskou. S pomocí jedné vysoké židle, která je úkrytem malého Karle, trůnem i koněm, promítacího platna a totemových loutek se daří vyjádřit vše podstatné. Karlovu cestu ke slávě a moci, i cestu k městské výstavbě popelky Prahy. Za zmínku ale stojí i rytířská smrt Jana Lucemburského, zde vyložená tak, že Kadlík chtěl trůn, a co by pro něj tatínek neudělal. 70 %
Kateřina Jírová, i-divadlo.cz

Karel - táta vlasti, 7. 3. 2018

Dobrý den, využili jsme příležitosti večerního představení, abychom se mohli podívat na produkci pro děti. Bylo to zajímavé, chápu, že pro dnešní děti není možné zaujmout bez nadsázky a je to jiné než zaujmout dospělého diváka. Ale například zvuk automobilu při cestování byl trochu moc, snad by byl lepší třeba zvuk kopyt.  
Pavla

Karel - táta vlasti, 17. 5. 2016

Milí kolegové, gratuluji, skvělé představení, radost sledovat! Vnuk 10 let - a proč tam nebylo "toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal!" ?? a vnučka - 8 let: moc se mi to líbilo, ale vůbec nevím, o čem to bylo....babička věděla a moc se bavila a poučila! Děkuji a dál zlomte vaz!
Bibiana Šimonová

Karel - táta vlasti, 17. 3. 2016

Nadherny zazitek, vyborne jsme se pobavili,poucili i zasmali!
Anna

Karel - táta vlasti, 16. 3. 2016

Gratulujeme k nastudování tohoto, pro nás Čechy, velice důležitého tématu, jakým Karel IV. bezesporu je. A také k hereckým výkonům všech zúčastněných. Celou hru jsme se skvěle bavili a i si utřídili pár historických dat. Určitě budeme hru doporučovat kamarádům a s největší pravděpodobností jsme ji neviděli naposledy. Děkujeme P+M.
Petr

Karel - táta vlasti, 15. 3. 2016

Velice Vám i celému souboru DĚKUJEME za umožnění návštěvy představení Karel - táta vlasti. Celé představení je skutečně nádherné, děti odjížděly plné krásných dojmů, utvrzeny v tom, že učení v hodinách vlastivědy bylo pravdivé:). Čekaly ješte na slova Jana Lucemburského : Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal... To, že se ve hře neobjevuje Alžběta Pomořanská pochopily, neboť hra prostě končí vytouženým dědicem Václavem IV. Představením jsme díky souboru Malého divadla opravdu na vysoké úrovni - režisérské, kostýmní, scénografické, hudební, herecké - ukončili školní projekt o Karlu IV. Tato hra bude jistě velmi, velmi úspěšná. Svědčí o tom i to, že po celou dobu děti děj očima hltají, jsou do děje vtaženy a evidentně vše i citově prožívají. DĚKUJEME a na podzim přijedeme rádi ZNOVU.
Žáci a žákyně 4.+5. třídy ZŠ Lenora a Mgr. Martina


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 321 + 4 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů