Dekkadancers na jihu

Ondřej Vinklát, Marek Svobodník, Viktor Konvalinka, Štěpán Pechar

baletní večer Premiere: 31. 3. 2017
Tweetněte nás!

V choreografiích čtyř mladých umělců tvořících ve volném uskupení pod názvem Dekkadancers se snoubí vášeň s energií. Projekty tohoto uskupení mají divácky vstřícnou dramaturgii. Jejich hlavním působištěm je Nová scéna Národního divadla v Praze.

Dokumente
Tisková zpráva
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Media
Metro
24. 8. 2018
Deník.cz
24. 8. 2018
Taneční aktuality
22. 8. 2018
Taneční aktuality
ročenka 16/17
Právo
19. 6. 2017
Scéna.cz
19. 6. 2017
Zakulturou.cz
15. 6. 2017
Passauer Neue Presse
6. 6. 2017
Divadelní noviny
30. 5. 2017
Pražskýpatriot.cz
13. 5. 2017
Tanecniaktuality.cz
13. 5. 2017
Zakulturou.cz
20. 4. 2017
Rozhlas.cz
10. 4. 2017
Tanecniaktuality.cz
8. 4. 2017
MF dnes
31.3.2017
Právo
31.3.2017
Deník
30. 3. 2017
Scéna.cz
27. 3. 2017
Tanecniaktuality.cz
28. 3. 2017
Divadlo.cz
27. 3. 2017
Scéna.cz
6. 2. 2017
 
Choreografie / Zum richtigen Zeitpunkt Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar
Choreografie-Assistenz / Zum richtigen Zeitpunkt Jaroslava Janečková, Šimon Kubáň, Lukáš Slavický
Bühne / Zum richtigen Zeitpunkt Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar
in Kostüme / Zum richtigen Zeitpunkt Pavel Knolle
Light design / Zum richtigen Zeitpunkt Karel Šimek
Choreographie / Nachmittag eines Faun Marek Svobodník
Choreografie-Assistenz / Nachmittag eines Faun Linda Svidró Schneider, Béla Kéri Nagy
Bühne / Nachmittag eines Faun Petr Siedlaczek
Kostüme / Nachmittag eines Faun Denisa Horová
Light design / Nachmittag eines Faun Karel Šimek
Choreographie / Das Elixier Viktor Konvalinka
Dramaturgie und Libretto / Das Elixier Štěpán Benyovszký
Choreografie-Assistenz / Das Elixier Béla Kéri Nagy
Bühne und Kostüme / Das Elixier Viktor Konvalinka, Štěpán Benyovszký
Light design / Das Elixier Viktor Konvalinka

 

První choreografie Přesně včas dvojice Vinklát – Pechar na hudbu současného německého skladatele Maxe Richtera (Untitled figures) a klasika Franze Schuberta (smyčcový kvartet Smrt a dívka) propojí klasickou a elektronickou hudbu, aby „přesně včas“ pohybem zprostředkovala cítění času, které další hudební velikán J. S. Bach vyjádřil vtipně slovy „Neb je dána všemu míra: / co začne, to skončí zas; / jeden živ – a druhý zmírá. / Časem zajde vše, i čas.“

Proslulá Debussyho skladba podle slavné básně S. Mallarmého Faunovo odpoledne postihuje v choreografii Marka Svobodníka s přidanou hudbou Radiohead stav změněného vědomí – snění, v němž se obrazy uchovávané v paměti a naše fantazie v onu chvíli mísí s událostmi prožívané vnější reality. Zkrátka všichni lidé, i faunové, mají své sny, ale jen někteří se souží pro iluzi.

Třetí choreografie Viktora Konvalinky Elixír je vtipná „vizuální audiokniha psaná krví“ na libreto Štěpána Benyovszkého. Tentokrát se ocitneme v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Zdejší hosté mají vlastní plány, někteří temnou minulost a i zdánlivě neškodné jeptišky mohou být vášnivě nebezpečné. A třeba i místní botanik toho může umět víc, než jen zalévat svoje kytičky. Příběh plný akce, humoru a tance na pestrou hudební koláž bude doprovázen mluveným slovem Jiřího Lábuse. Kdo nakonec elixír získá? A proč vůbec takový zázrak někdo ukryl, místo aby ho vypil?Více...
Diskussion
Senden Sie Reaktion

Dekkadancers na jihu, 6. 2. 2018

Zábavné a nápadité. I na souboru bylo vidět ze to opravdu baví. Po delší době jsem se konečně během představení nekoukal na hodinky.
Petr Lusk

Dekkadancers na jihu, 18. 4. 2017

Opravdu obstatstnujici vsechny, jak divaky, tak tanecniky. Takovy byl alespon muj pocit z premiery. Jeste dlouho jsem si to dozivala. Diky vsem. A kdo nevidel, musi videt.
Jarka Vlčková

Dekkadancers na jihu, 6. 4. 2017

Úžasné představení,moc děkuji všem,co se na něm podíleli! Děkuji za krásný večer.
Anna Strnadová

Dekkadancers na jihu, 3. 4. 2017

Vedle nepřehlédnutelného Ateliéru 3D má Jihočeské divadlo od pátku stejně nepřehlédnutelný "Tanec 3E". Což po zhlédnutí páteční premiéry nejnovější inscenace baletního souboru s radostí konstatuji: triptych choreografií z dílny dnes už renomovaných Dekkadancers se totiž úchvatným způsobem postupně dotýká věcí Existenciálních (Přesně včas), Erotických (Faunovo odpoledne) a Ekvilibristických (Elixír). Tedy cítění času, smyslné stránky lidského života i akrobatických schopností lidského těla. Další vítaná transfúze krve do historické divadelní budovy. Gratuluji!
Ivan Ortner


Senden Sie Reaktion

Ihr Name    kontakt


Antispam filter: Summe 9104 + 10 ist:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů