Opona!

Maria Goos

komedie o lásce first night: 24. 2. 2017 last night: 14. 11. 2019
Tweetněte nás!

Richard, herec a režisér v jedné osobě a navíc divoch se zálibou v alkoholu chystá premiéru. Jeho herecké partnerky před ním ale utíkají jedna za druhou. Jako poslední záchrana se objeví Lies, Richardova dávná kolegyně a láska, teď šťastně provdaná za úspěšného lékaře. Na jevišti to jde skvěle, ale v zákulisí to brzy začíná vřít…

Komedie, kde všechny postavy hrají pouze dva herci, měla úspěšnou premiéru v říjnu 2010 v Městském divadle v Haarlemu. Představení získalo v roce 2011 cenu AVRO Toneel Publiekprijs, která je udělována samotnými diváky.

Překlad / Blanka Juranová

 

In the main roles

Lies
Richard
Documents
Tisková zpráva
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Media
TV Jéčko
Deník
21. 3. 2017
Haló noviny
8. 3. 2017
MF dnes
6.3.2017
Zakulturou.cz
4.3.2017
Právo
24. 2. 2017
MF dnes
23. 2. 2017
Deník
23. 2. 2017
Týden.cz
21. 2. 2017
Divadlo.cz
20. 2. 2017
Scéna.cz
20. 2. 2017
 
Dramaturgie Olga Šubrtová
Scéna a kostýmy Jana Zbořilová
Představení řídí Jaroslav Kukrál

 
Představení bez přestávky.

Discussion
Submit your reply

Opona!, 20. 11. 2018

Jedinečná derniéra inscenae OPONA,tak takový kousek si nechám líbit i když činohra není mým nejsilnějším šálkem čaje,já nejraději opery a všeobecně hudební divadla,koncerty. Jenže pak přijde dvé špičkových herců a ti vám udělají takovou nakládačku,která graduje. Nenechají vás na pochybách,že v Budějovicích se hraje skvělé divadlo a že kdo jiný si zaslouží novou budovu než takoví herci jako Lies v špičkovém podání paní Věry Hlaváčkové a jí sekundujícím Petrem Halíčkem,který ztvárnil chlapáka Richarda tak,že líp by to určitě nešlo,že paní Kališová Jani, to je matroš ,to se to nastudovává. Přeji Vám mnoho úspěchů,ještě víc vysněných rolí a jiště tolik a víc,co nás nadšených odcházelo ze Studiové scény Na půdě. Zlomte vaz (jen divadelně!)
Emilián Vaněk

Opona!, 26. 4. 2018

Píši tento krátký ohlas jako poděkování za představení OPONA!, které jsem viděla už podruhé a jsem plna obdivu k hereckým výkonům paní Hlaváčkové a pana Halíčka. Toto nízkorozpočtové představení pro dva herce, jedno kanape a několik -převážně již vypitých – lahví alkoholu není jen obyčejným divadelním představením. Je to neuvěřitelný gejzír konverzačních situací a výrazových poloh obou herců, který budete s lehkým úsměvem a se zatajeným dechem sledovat po dobu 80 minut. A možná i vy, milí budoucí diváci, budete odcházet z divadla s vtírající se otázkou, na níž není úplně jednoznačná odpověď.  A tak se ptám (sama sebe i Tebe, milá Lies): „Řekni mi, to Tvoje: „To stačí….“ vychází z Tvé životní pokory, vděčnosti a smíření, k němuž jsi dozrála nebo má v sobě - už navždy -lehký smutek pramenící z určité nevratné ztráty a bolestnou rezignaci?“
Ludmila Magdalena Maršíková

Opona!, 26. 3. 2018

Děkujeme za včerejší představení, bylo to skvělé.
Hanka

Opona!, 23. 1. 2018

Sobotní Opona byla nádherná......krásná hra.......a dva fantastické výkony.......děkujeme
Marie


Submit your reply

Your name    kontakt


Antispam filter: Sum 35 + 86 is:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů