L’occasione fa il ladro

Gioacchino Rossini

A crazy comedy with mistaken identities premiéra: 7. 10. 2016
Tweetněte nás!

An opera road-trip to Naples with a promising start ends up in a crazy commotion when a planned courtship becomes unexpectedly complicated following an incident of mistaken luggage, and subsequently also mistaken identities. And adding the caprices of a charming yet temperamental Italian lady on top of these troubles makes this work a promise of fun not only for opera lovers. This less known one-act work was composed by Rossini as his third opera at the age of twenty, and it is based on the story of the French comedy of the same name by Eugène Scribe. It was chosen and translated into Czech by the head of the opera ensemble, Tomáš Studený, to mark his debut as director at the South Bohemian Theatre.

 

Účinkují

Klementina
Matyáš, její nápadník
Eugenio, její otec
Ernestina, její kamarádka
Matěj
Bonifác, jeho parťák
Dokumenty
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Tisková zpráva
Z médií
Deník
5. 12. 2016
Divadelní noviny
29. 11. 2016
Divadelní noviny
29. 11. 2016
Zakulturou.cz
28. 10. 2016
MF dnes
6. 10. 2016
Rozhlas.cz
7. 10. 2016
Operaplus.cz
8. 10. 2016
Budejckadrbna.cz
10. 10. 2016
Právo
7. 10. 2016
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Scéna a kostýmy Sylva Marková
Asistent režie a choreografie Zuzana Fischerová
Hudební příprava Jan Bubák, Aleš  Vítek
Text sleduje Lucie Bicanová

 
Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 853 + 9 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů