The Mikado

William S. Gilbert & Arthur Sullivan

False identity in an English style operetta premiéra: 4. 5. 2017 derniéra: 10. 3. 2018
Tweetněte nás!

The first operetta from the British Isles staged at the South Bohemian Theatre was premiered over 130 years ago at the Savoy Theatre in London. Since then it has enjoyed incredible success with 672 reruns. Situating the story in exotic Japan is a witty guise to laugh about relationships not only in good old England, but also in weakly present-day Europe. No one here is exactly what they claim to be, so it is necessary to be on the watch out because the operetta is certainly not short of either intrigues or absurd situations. After all, no love is great enough to get buried alive, but on the other hand, threatening the good reputation of the position of the general headsman with a botched self-decapitation would no doubt be a faux pas of criminal negligence… Intelligent, typical British-style dry an in parts black humour, this operetta was brilliantly translated into Czech by Michael Žantovský. Combined with music that you will never tire of, the performance offers a fresh piece of musical theatre. The opera is staged in the Czech translation.

 

Účinkovali

KO-KO, generální kat Titipu
BLEM-BLEM, generální cokoli je třeba
MIKÁDO, nejvyšší vládce Japonska
NANKI-PŮ, potulný zpěvák, zamilovaný do
ŇAM-ŇAM, schovanky Ko-Ka
KAN-KAN, sestra Ňam-Ňam
BI-BOP, sestra Ňam-Ňam
KATIŠA, postarší šlechtična
Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Z médií
Divadelní noviny
30. 5. 2017
Divadelní noviny
16. 5. 2017
Rozhlas.cz
5. 5. 2017
idnes.cz
4. 5. 2017
Deník
5. 5. 2017
MF dnes
4. 5. 2017
Deník
4. 5. 2017
Týden.cz
2. 5. 2017
Scéna.cz
2. 5. 2017
Musical-opereta.cz
30. 4. 2017
Divadlo.cz
2. 5. 2017
 
Hudební nastudování a dirigent Martin Peschík
Dramaturgie Daniel Detto
Choreografie Béla Kéri Nagy
Světelný design Daniel Tesař
Sbormistr Martin Veselý
Hudební příprava Lilia Červená, Aleš  Vítek
Asistentka režie Natálie Gregor
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Text sleduje Alena Vozábalová

 
Více...
Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 37 + 57 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů