Joan Brehms (1907 – 1995)

/ SCÉNOGRAF / ARCHITEKT / MALÍŘ

Tweetněte nás!

Přijďte se podívat na jedinečnou výstavu Joana Brehmse, otce principu Otáčivého hlediště. Autor původní koncepce „točny“ byl významným evropských scénografem a výtvarníkem, který dlouhá léta působil v Jihočeském divadle. Výstavu, která se k nám přesouvá z Klášterů Český Krumlov, můžete ve foyer JD navštívit od 10. října do 31. prosince.
Výstavu připravilo Národní muzeum spolu s Archivem Joana Brehmse pod záštitou místopředsedy Senátu parlamentu ČR, pana Jiřího Šestáka. 

Vernisáž výstavy pro veřejnost 10. října / 17.00 v Jihočeském divadle 

Symposium na téma "Otáčivé hlediště v proudech času", pod záštitou místopředsedy Senátu Jiřího Šestáka / 10. října / 18.00 na Půdě 

Je nám ctí, že na symposiu vystoupí takové osobnosti, jakými jsou: 
prof. Jaroslav Vostrý, profesor na DAMU, dramatik, divadelní režisér a teoretik 
Jaroslav Milfajt, scénograf
David Radok, operní režisér
Jiří Šesták, emeritní ředitel Jihočeského divadla
Olga Šubrtová, autorka mnoha titulů uvedených před Otáčivým hledištěm
Lukáš Průdek, ředitel Jihočeského divadla

Z médií
Deník.cz
11. 10. 2018
Zakulturou.cz
11. 10. 2018
Divadelní noviny

Komentovaná prohlídka výstavy v režii Ateliéru 3D

ZATOČTE SE S BREHMSEM / Limitovaná komentovaná prohlídka výstavy a zábavná hra, věnovaná Joanu Brehmsovi, významnému scénografovi Jihočeského divadla a „otci“ českokrumlovského Otáčivého hlediště, které v červnu oslavilo 60 let. / koncept: Vendula Kecová / lektoři: Vendula Kecová a František Řihout / pro ZŠ a SŠ / Cena: 50 Kč Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 714 + 4 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů