Joan Brehms (1907 – 1995)

/ SCÉNOGRAF / ARCHITEKT / MALÍŘ

Tweetněte nás!

Přijďte se podívat na jedinečnou výstavu Joana Brehmse, otce principu Otáčivého hlediště. Autor původní koncepce „točny“ byl významným evropských scénografem a výtvarníkem, který dlouhá léta působil v Jihočeském divadle. Výstavu, která se k nám přesouvá z Klášterů Český Krumlov, můžete ve foyer JD navštívit od 10. října do 31. prosince.
Výstavu připravilo Národní muzeum spolu s Archivem Joana Brehmse pod záštitou místopředsedy Senátu parlamentu ČR, pana Jiřího Šestáka. 

Vernisáž výstavy pro veřejnost 10. října / 17.00 v Jihočeském divadle 

Symposium na téma "Otáčivé hlediště v proudech času", pod záštitou místopředsedy Senátu Jiřího Šestáka / 10. října / 18.00 na Půdě 

Je nám ctí, že na symposiu vystoupí takové osobnosti, jakými jsou: 
prof. Jaroslav Vostrý, profesor na DAMU, dramatik, divadelní režisér a teoretik 
Jaroslav Milfajt, scénograf
David Radok, operní režisér
Jiří Šesták, emeritní ředitel Jihočeského divadla
Olga Šubrtová, autorka mnoha titulů uvedených před Otáčivým hledištěm
Lukáš Průdek, ředitel Jihočeského divadla

Media
Deník.cz
11. 10. 2018
Zakulturou.cz
11. 10. 2018
Divadelní noviny

Komentovaná prohlídka výstavy v režii Ateliéru 3D

ZATOČTE SE S BREHMSEM / Limitovaná komentovaná prohlídka výstavy a zábavná hra, věnovaná Joanu Brehmsovi, významnému scénografovi Jihočeského divadla a „otci“ českokrumlovského Otáčivého hlediště, které v červnu oslavilo 60 let. / koncept: Vendula Kecová / lektoři: Vendula Kecová a František Řihout / pro ZŠ a SŠ / Cena: 50 Kč Diskussion


Senden Sie Reaktion

Ihr Name    kontakt


Antispam filter: Summe 72 + 13 ist:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů