Velikonoční koncert / Stabat mater

Antonín Dvořák

Tweetněte nás!

Velikonoční koncert
/ Antonína Dvořáka - Stabat mater, op. 58
19. 4. 2019 od 19.45 / Piaristické náměstí

Už tradičně pro vás sólisté, sbor a orchestr opery Jihočeského divadla pod taktovkou generálního hudebního ředitele Maria De Rose chystají velikonoční koncert. Příznačně na Velký pátek zazní monumentální vokálně-instrumentální dílo Antonína Dvořáka na text starého církevního hymnu Stabat mater.

Dvořákovo zhudebnění je posluchačsky mimořádně sugestivním dílem o utrpení matky, jejíž syn umírá na kříži, zároveň i všeplatnou výpovědí o lidském zármutku a naději.
Skladba zazní v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí.

Sólisté
Kateřina Špilauer Hájovská (soprán)
Šárka Hrbáčková (alt)
Peter Malý (tenor)
Martin Gurbal´(bas)

Sbor a orchestr opery Jihočeského divadla

Sbormistr Martin Veselý
Hudební nastudování a dirigent Mario De Rose

Dokumenty
Plakát k představení
Z médií
Klasikaplus.cz
16. 4. 2019
Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 351 + 9 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů